Лісові пожежі в Канаді призвели до різкого стрибка цін на газ

20 травня 2023, 03:42 • Рената Асланова •

КИЇВ. 20 травня. УНН. Лісові пожежі в Канаді, зокрема в провінції Альберта, призвели до різкого стрибка цін на газ. Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

У четвер офіційні особи Альберти попередили, що лісові пожежі можуть поширитися в найближчі кілька спекотних днів, незважаючи на те, що пожежники досягають успіхів у боротьбі з масовими пожежами.

Рекордно високі температури та суха рослинність призвели до інтенсивного раннього початку сезону лісових пожеж у західній Канаді цього року, і синоптики не бачать покращення умов принаймні до наступного тижня.

Найбільше постраждала багата нафтою провінція Альберта. Лісові пожежі також поширилися й в сусідніх провінціях. 

За даними Refinitiv, кількість газу, що надходить із Канади до Сполучених Штатів, у середу впала до нового мінімуму за 25 місяців у 6,4 мільярда кубічних футів на день, оскільки лісові пожежі перервали видобуток.

Ф’ючерси на природний газ у США зросли приблизно на 2% у четвер до двотижневого максимуму через скорочення імпорту з Канади, навіть, не зважаючи на те, що через м’яку погоду в США зберігається низький попит на паливо.

Нагадаємо

Тридцять тисяч людей були евакуйовані зі своїх будинків через пожежі у канадській провінції Альберта.

За кілька днів у регіоні спалахнуло 90 пожеж, 23 вважалися неконтрольованими. Частково зупинився видобуток нафти, що одразу спровокувало ріст цін на ринку.

Джерело: УНН

https://www.unn.com.ua/uk/news/2028287-lisovi-pozhezhi-v-kanadi-prizveli-do-rizkogo-stribka-tsin-na-gaz

Loading