Лісовідновлення на землях ДП “Вищедубечанський лісгосп”

Всі державні лісогосподарські підприємства, як постійні лісокористувачі в першу чергу зобов’язані забезпечувати охорону, захист, відтворення та підвищення продуктивності лісових насаджень.

Відтворення лісів здійснюється в максимально короткі строки для формування високопродуктивних та біологічно стійких деревостанів різного цільового призначення та у відповідності до вимог чинного законодавства.

Відтворення лісів здійснюється шляхом:- відновлення лісів (на лісових ділянках, що були раніше вкриті лісовою рослинністю (зруби, згарища, рідколісся, насадження, що загинули, тощо);- лісорозведення на землях що раніше не були зайняті лісом — малопродуктивних, деградованих, непридатних для використання в сільському господарстві або виділених для створення захисних лісових насаджень лінійного типу з метою формування господарсько цінних, високопродуктивних і біологічно стійких деревостанів. Тобто лісорозведення – створення і вирощування штучних лісових насаджень на територіях з повною відсутністю лісів.

Лісовідновлення на землях державного лісового фонду України проводиться в обов’язковому порядку в межах територій, що зазнали суцільнолісосічних вирубок внаслідок лісогосподарської діяльності та проведення заходів для поліпшення санітарного стану лісів пошкоджених пожежами, шкідниками, хворобами лісу і внаслідок аварій та стихійного лиха. Існує два різних способи лісовідновлення — штучний (посадка або посів лісу) та сприяння природному поновленню (створення умов для швидкого заселення цінними породами дерев).

Створені у перший спосіб лісові культури – це штучно створені лісові насадження, методом висаджування сіянців, саджанців, живців дерев і чагарників чи висіванням їхнього насіння.

Як раз на фото приклад штучного лісовідновлення, лісових ділянок, які у попередні роки були вкриті лісовою рослинністю. В той день наші працівники в кількості 12-15 людей, з дотриманням карантинних обмежень, висадили 14000 сіянців сосни звичайної та 60 кг дуба червоного (за схемою посадки: 7 рядків сосни та 3 рядки дубу) на 2га лісового фонду, що знаходиться у постійному користуванні лігсоспу на території Пірнівської ОТГ.

Загалом цієї весни ДП “Вищедубечанський лісгосп” вже було висаджено 874600 шт. саджанців сосни звичайної на 74 га

ДП “Вищедубечанський лісгосп”