Лісовий курс. Блок 2. Лісове господарство України

Українська природоохоронна група UNCG

Цей навчальний курс для журналістів та активістів створено Українською природоохоронною групою за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

Лісовий курс. Блок 2. Лісове господарство України. Вступ

Це – вступне відео другого блоку курсу. Тут говоримо про те, з чого складається цей блок.

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.2 Що таке лісове господарство?

У цьому відео говоримо про те, як хазяйнує в лісах людина, тобто про лісове господарство. Розбираємося, що таке лісове господарство, які цілі воно переслідує, і що таке стале лісове господарство (та і взагалі «сталість»).

Додаткові матеріали:

  • https://foresteurope.org/wp-content/u… – один з варіантів критеріїв та індикаторів, за якими оцінюють сталість ведення лісового господарства в ЄС (англійською)

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.3 Як влаштоване лісове господарство в Україні?

У цьому відео розбираємося зі складним: хто управляє нашими лісами (тобто їх рубає), що таке лісгосп і лісництво, хто такий майстер лісу, і чим займається Держлісагентство. Інакше кажучи, говоримо про лісове господарство України.

Додаткові матеріали:

  • https://drive.google.com/file/d/1gnks… – публічний звіт Держлісагентства за 2020 рік. Чудове джерело багатьох фактів і цифр про лісове господарство України;
  • http://epl.org.ua/human-posts/yak-zbe… – посібник для активістів, у якому є чимало інформації про ведення лісового господарства в Україні. Радимо ознайомитись, адже обсяг зовсім незначний.

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.4 Цілі та фінансування лісового господарства

У цьому відео говоримо про те, навіщо в Україні ведеться лісове господарство, а також знову розбираємося зі складним: як і ким фінансується ведення лісового господарства. Інакше кажучи, говоримо про ліс та гроші.

Додаткові матеріали:

  • https://drive.google.com/file/d/1gnks… – публічний звіт Держлісагентства за 2020 рік. Чудове джерело багатьох фактів і цифр про лісове господарство України, у тому числі щодо фінансування;

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.5 Як проводяться рубки?

У цьому відео говоримо про те, якими бувають рубки в Україні, як їх проводять та що для цього потрібно. А також розбираємося з тим, чому ліс в уявленні багатьох не надто відрізняється від поля з кукурудзою.

Додаткові матеріали:

  • http://epl.org.ua/human-posts/yak-zbe… – посібник для активістів, у якому є чимало інформації про ведення лісового господарства в Україні. Містить багато інформації про рубки та дозвільні документи на них.

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.6 Чим займаються лісокористувачі, окрім рубок?

У цьому відео з’ясовуємо, що лісокористувачі не тільки рубають ліс, а і роблять багато інших корисних (та не дуже) справ. Зокрема, розбираємося з тим, як відновлюють дерева після рубок.

Лісовий курс. Блок 2. Відео 2.7 Заповідні ліси України та Смарагдова мережа

У цьому відео розбираємося із заповідними лісами. Зокрема з’ясовуємо, чим відрізняється заповідник і заказник, які рубки дозволені у заповідних лісах, а також що таке Смарагдова мережа.

Додаткові матеріали:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *