Лісовий курс. Вступ та Блок 1

Українська природоохоронна група UNCG

Лісовий курс. Вступ

Це – вступне відео «Лісового курсу», створеного Українською природоохоронною групою (UNCG) за підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Тут говоримо про те, для кого цей курс, що в нього входить, і чому Україні потрібно більше якісної журналістики про ліси.

Цей навчальний курс для журналістів та активістів створено Українською природоохоронною групою за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

Лісовий курс. Блок 1. Ліс як екосистема. Вступ

Це вступне відео першого блоку. Тут говоримо про те, з чого складається цей блок.

Лісовий курс. Блок 1. Відео 1.2 Що таке ліс?

У цьому відео говоримо про те, що ліс – це не просто купа дерев, а складна екосистема з тисячами складників. Розбираємося, які існують визначення лісів. І нарешті, з’ясовуємо, чому висадка дерев після рубки абсолютно не означає відновлення лісу.

Додаткові матеріали:

Лісовий курс. Блок 1. Відео 1.3 Що таке лісове біорізноманіття?

У цьому відео говоримо про те, чому термін «біорізноманіття» все частіше з’являється у різних документах і що це взагалі таке.

Додаткові матеріали:

Лісовий курс. Блок 1. Відео 1.4 Екосистемні послуги лісів

У цьому відео говоримо про блага, які ліси безкоштовно надають нам – екосистемні послуги. Розбираємося, якими бувають екосистемні послуги, як Голосіївський нацпарк в Києві щорічно надає екосистемних послуг на 78 мільярдів гривень, і як це пов’язано з лісовим біорізноманіттям.

Додаткові матеріали:

Лісовий курс. Блок 1. Відео 1.5 Що відбувається з лісами планети?

У цьому відео говоримо про ліси планети: де вони, які вони, чим відрізняється знеліснення від деградації лісів, а також про економічні збитки від деградації лісів. Поки що говоримо глобально, а до лісів України перейдемо вже у наступних блоках.

Додаткові матеріали:

  • http://www.fao.org/state-of-forests/en/ – звіт ООН щодо стану лісів планети у 2020 році, чудове джерело багатьох статистичних даних (англійською)
  • https://wwf.panda.org/discover/our_fo… – актуальна інформація про знеліснення, яке відбувається на планеті, та його причини (англійською)
  • https://wwf.ua/?792591/LPR-2020-ukraine – звіт «Жива планета 2020», повний огляд щодо втрати біорізноманіття планети (українською та англійською)
  • https://www.gov.uk/government/publica… – звіт Дасгупти, чудова публікація про те, як пов’язані світова економіка та збереження біорізноманіття. Дослідження проводилося на замовлення Уряду Великобританії (англійською)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *