Ліси Кіровоградщини почали висаджувати за допомогою нових технологій

Від Seeds Від Лис 14, 2023

У Кіровоградській області працівники Чорноліського лісового господарства висаджують молодий ліс за допомогою нових технологій. Саджанці дубів та сосен вперше виростили за допомогою автоматизованої системи висіву, пише SEEDS.

Для посадки використовують бур. Жолуді садили у комірки в палетах, а не у відкритий ґрунт. У кожній палеті 40 комірок, так виростили 108 тисяч саджанців дуба.

“За рік саджанець має доволі потужний вигляд. Потужна коренева система. Це практично повністю автоматизована система. Вручну тільки подаються і знімаються палети на лінію”, — розповіла Суспільному інженерка Олена Кирпа.

Вирощені цієї осені саджанці висадять на 30 гектарах землі. Їхня приживлюваність становить 100%, говорить Олена Кирпа. Сіянці, вирощені традиційним способом, у кращому випадку мають приживлюваність 85%.

“Тому, що коренева система ціла, не пошкоджена, — каже Олена Кирпа. – Тобто працівник витягує цю рослинку з комірки, садить її в лунку, спеціально підготовлену, і вона продовжує рости без пошкодження”.

В Олександрійському лісництві поблизу селища Пантаївка для садіння також використовують нові технології – лунки роблять за допомогою бура, розповів лісничий Олександр Зінченко.

“Бур ми використовуємо вперше, і технологія, як на мене, показує чудовий результат. Садимо на глибину 20 сантиметрів — на два сантиметри глибше. Коли працюємо буром, є повітряна пазуха”, – каже лісничий.

За такою технологією висадять 12 тисяч саджанців дуба. Усього цієї осені лісівники Кіровоградщини планують посадити 338 гектарів лісу.

Чорноліське господарство має на меті заліснити 93 гектари – ці роботи проводять у рамках програми президента “Зелена країна”, розповів головний лісничий Олег Яценко. Головною породою тут є дуб звичайний. Каже, за сім років цю ділянку називатимуть молодим лісом.

SEEDS

Ліси Кіровоградщини почали висаджувати за допомогою нових технологій – Новини АПК | Головні фермерські новини України (seeds.org.ua)

Loading