Ліси на Черкащині всихають через зміну клімату

Через зміни клімату на Черкащині всихає ліс. Про це Суспільному повідомив заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко. За його словами, підвищена температура повітря і зниження рівня ґрунтових вод активізують шкідників, які знищують дерева.

Ліси на Черкащині всихають через зміну клімату

Головний лісничий Черкаського лісгоспу Олександр Сидоренко розповів – його працівники зафільмували за допомогою квадрокоптера сірі дерева посеред лісового масиву. Нині від дерев відстає кора, що є однією з ознак того, що дерево всохло – додав лісничий. Такі дерева, на його думку, треба ліквідовувати, щоб в них не розмножувались шкідники

Найбільше від комах потерпають хвойні насадження: сосни і ялини, – розповів заступник начальника Обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко. Чоловік пояснив – якщо в деревині достатньо вологи, то виробляється смола, яка і є захистом від шкідників. Анатолій додав, що працівники щодня за допомогою відеофіксації спостерігають, як відновлюється ліс, і фіксують місця, де є хворі дерева. Спеціальна комісія перевіряє, чи дійсно всохлі дерева необхідно зрізати, розповів Анатолій Рутенко.

Ліси на Черкащині всихають через зміну клімату

Аби дізнатися, чи законно проводять вирубку лісу, черкащани можуть скористатися додатком на телефоні. Цьогоріч і наступного року на території, де проведуть санітарні рубки, планують висадити нові рослини, – розповів лісничий Дахнівського лісництва Роман Перепилиця. Чоловік додав: оскільки сосна не витримує кліматичних змін, у лісгоспах області вирішили проекспериментувати – розвести ялину і модрину.

05 ЧЕРВНЯ 2020, 16:28