“Ліси вирубують, люди топляться”: Повінь на Прикарпатті – Чи можна було уникнути трагічних наслідків

Востаннє так заливало 2008. На західній Україні за кілька днів випала двомісячна норма опадів. Це стало справжньою катастрофою для кількох областей.

Не позаздриш мешканцям Івано-Франківщини, Чернівецької області. Добряче підтопило Львівщину, Тернопільщину і Закарпаття. На негоду чекають і на Одещині.

А на Заході річки вже вирвалися з берегів і позмивали все на своєму шляху. Дороги, дамби, мости. Будинки, подвір’я, городина – затопило все. Страшні кадри. А далі тривожне майбутнє: як відновити усе зруйноване? Зрозуміло, що злива – це форс-мажор. Це природа. Але зрозуміло й те, що наслідки повені могли бути значно меншими якби не людська недбалість.

Лисі Карпати, засмічені річки, поганий стан лісових доріг, щільні забудови в горах. Це сукупні фактори, які у поєднанні з кліматичними змінами, а ми вже звикли до природних аномалій, накоїли ось такого лиха. І тепер замість фінансувати належним чином державні екопрограми або бодай частково їх виконувати, ми будемо витрачати мільярди на боротьбу з наслідками.

28 черв. 2020 р.


5 канал