Луганщина. Регіон, що постраждав від лісових пожеж, відновлює свої «зелені легені»

26,5 тисячі саджанців сосни та 40 кг жолудів – такий обсяг посадкового та насіннєвого матеріалу заготовили на Луганщині для відновлення лісових масивів і зелених просторів у рамках глобального екологічного проекту «Озеленення Планети».

26,5 тисячі саджанців сосни та 40 кг жолудів – такий обсяг посадкового та насіннєвого матеріалу заготовили на Луганщині для відновлення лісових масивів і зелених просторів у рамках глобального екологічного проекту «Озеленення Планети». 

Екологічна акція розпочалася у Сєвєродонецьку з висадки у сквері на площі Перемоги  30 саджанців сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), отриманих від Львівської облдержадміністрації (на знімках).

Деревця, вирощені у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі, символізують 30 років незалежності України. Їх отримало кожне міністерство та усі обласні державні адміністрації України в рамках акції «Створюємо ліси разом!»

«Сподіваюсь, що усі саджанці підростатимуть і наповнять «зелені легені» Луганщини чистим повітрям», – прокоментувала подію заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська.

Після минулорічних масштабних пожеж, які знищили близько 30 тисяч гектарів лісу та угідь, Луганська область особливо потребує на відновлення лісів. Отже, висадка дерев розпочалася на ділянках, постраждалих унаслідок вогню влітку та восени 2020 року.

На ділянці між Борівським та Осколонівкою співробітники Патрульної поліції спільно з небайдужими громадянами висадили понад 20 тисяч молодих саджанців сосни.

Ще 6,5 тисячі саджанців сосни та 40 кілограмів жолудів дубу для відновлення території заготовило Бобрівське лісництво. Разом із лісниками насадження відновлюють волонтери.

Висадку дерев у Бобрівському лісництві цього дня проведено на площі півтора гектара. Загалом упродовж тижня планують засадити 4,5 тисячі гектарів.

Крім того, наступного тижня робитимуть підсаджування саджанців й там, де вони не прижилися з минулого разу. Це ще близько 50 гектарів.

Іван ТЕРЕЩЕНКО
Фото прес-служби Луганської ОДА.

http://www.golos.com.ua/news/133735