Людство має 90% ймовірність «незворотного колапсу» через вирубку лісів — дослідження

Вчені розробили модель, в якій враховуються показники приросту населення і вирубки лісів.

Як стверджують фізики з університетів Чилі та Лондона, людська цивілізація має 90-відсоткову ймовірність «незворотного колапсу» протягом наступних 2-4 десятиліть через вирубку лісів, пише Daily Mail з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Scientific Reports.

Автори дослідження вважають, що якщо темпи вирубки лісів не зменшаться, «всі ліси зникнуть приблизно через 100-200 років». Однак, наслідки цього людство відчує набагато раніше — зміняться системи накопичення вуглецю, вироблення кисню, збереження грунту і регулювання колообігу води. Все це може призвести до краху людської цивілізації. 

Вчені розробили модель, в якій враховуються показники приросту населення і вирубки лісів. 

«Розрахунки показують, що при збереженні фактичних темпів зростання населення і споживання ресурсів, зокрема лісу, у нас залишилося кілька десятиліть до незворотного колапсу нашої цивілізації», — йдеться у документі вчених.

Автори припускають, що іншою альтернативою буде фундаментальна трансформація людської цивілізації: «нам, можливо, доведеться переглянути іншу модель суспільства… яка якимось чином віддає перевагу інтересам екосистеми вище індивідуальних інтересів». 

Водночас, темпи вирубки лісів за останнє десятиліття зменшилися. У 1990-х роках середній показник вирубки лісів становив близько 16 мільйонів гектарів на рік. Але в період між 2015 і 2020 роками цей показник знизився до 10 мільйонів гектарів на рік. Вважається, що причина у висадці нових лісів. 

Опубліковано
3 Серпня, 2020

Автор
Аліса Кирпичова
Редакторка стрічки новин

Loading