Майстра з охорони природи Нацпарку “Вижницький” судитимуть через службову недбалість, – Хмельницьке ДБР

До суду направлено обвинувальний акт відносно майстру з охорони природи Національного природного парку “Вижницький”

Про це інформує Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ДБР.

Слідством встановлено, що з 2019 по 2020 рік посадовець не здійснював належних перевірок на ввірених йому ділянках лісу, а також не вчиняв належних дій щодо попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства. Таким чином, у цей період невідомими особами були здійснені незаконні порубки на ввіреній йому території, що завдало державі збитків на понад 230 тисяч гривень. 
 
Таким чином, майстер з охорони природи обвинувачується у службовій недбалості, тобто невиконанні або неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 367 КК України).
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 2 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
 
Досудове розслідування здійснювало територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДCР Нацполіції.

https://khm.depo.ua/ukr/khm/maystra-z-okhoroni-prirodi-natsparku-vizhnitskiy-suditimut-cherez-sluzhbovu-nedbalist-khmelnitske-dbr-202011071241453