Майже на 700 га збільшено лісові масиви Буковини

Буковина | 14.07.2021 | 15:48

За останні 15 років лісистість області збільшено на 0,08%

Упродовж останніх 10 років координованими Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства державними лісогосподарськими підприємствами зменшено обсяги суцільних способів рубок з 2 до 1,3 тис. гектарів та суттєво збільшено частку рівномірно-поступових рубок, яка на даний час складає 76%. Поступові системи рубок забезпечують відновлення лісів природнім шляхом. Саме природнє поновлення є найбільш бажаним з лісівничої, екологічної та економічної точок зору. Відновлені природним шляхом лісові насадження швидше формують лісове середовище та зберігають відповідні захисні функції, є продуктивнішими та біологічно стійкішими, ніж штучно відтворені ліси.

Щорічно державними лісогосподарськими підприємствами управління заліснюється, окрім минулорічних зрубів у повному обсязі, ще й 15-17% свіжих зрубів поточного року, що вийшли з-під суцільних способів рубок.

Виконуючи завдання, передбачені загальнодержавною Програмою «Ліси України» та, в тому числі, – регіональною Програмою розвитку лісового господарства Чернівецької області у частині збільшення лісистості території області до науково обґрунтованого оптимального рівня, лісівниками області упродовж 2006-2021 років створено 641 гектар нових лісів на нелісових землях держлісфонду. Таким чином, за останні 15 років лісистість області збільшено на 0,08% і на даний час вона складає майже 30%. Про це повідомляє пресслужба Чернівецького ОУЛМГ.

За останні 5 років майже на 300 тис. куб. м зменшились обсяги заготівлі ліквідної деревини, а якщо порівняти із 2012 роком – то майже удвічі.

Згідно матеріалів безперервного лісовпорядкування щорічно по області на 1 га вкритої лісом площі приростає 4,4 куб. м деревини і середній річний приріст по області становить 955,3 тис. куб. м, а обсяги рубок деревини зменшилися від 815,7 тис. куб. м у 2015 році до 531,5 тис. куб. м у 2020 році (з 85% до 58% середнього річного приросту), тобто, разом із використанням забезпечується розширене відтворення лісового ресурсу області із одночасним зменшенням обсягів рубок, чим реалізовується принцип невиснажливого використання лісосировинних ресурсів області.

https://pogliad.ua/news/bukovina/mayzhe-na-700-gektariv-zbilsheno-lisovi-masivi-bukovini-410333

Loading