Майже сотню сміттєзвалищ серед лісів та полів виявили на Рівненщині

Екологи Поліського округу виявили на Рівненщині 91 нелегальне місце викиду відходів. Їх називають “на паспортизовані” місця. Найбільше таких – у сільській місцевості.

Протягом травня фахівці екоінспекції Поліського округу позапланово перевіряли, як органи місцевого самоврядування дотримуються вимог природоохоронного законодавства, пише “Радіо Трек”.

Екологам вдалось з’ясувати, що місця видалення відходів не відповідають вимогам екологічної безпеки. Серед “популярних” порушень:

– не організовано централізований збір та вивезення твердих побутових відходів, відсутні контейнери для відходів, відсутня схема санітарного очищення населених пунктів, не визначений виконавець послуг з вивезення твердих побутових відходів, що призводить до утворення несанкціонованих сміттєзвалищ;

– відсутня технічна документація місць вивезення відходів (МВВ);

– відходи не ущільнюються та не пересипаються ізольованим матеріалом;

– на сміттєзвалищі змішуються та захоронюються цінні для відновлення ресурсів відходи, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія (пластик, скло, папір);

– сміттєзвалище не огороджене, що призводить до розльоту легких фракцій за межі та призводить до засмічення прилеглих територій;

– земельна ділянка під сміттєзвалищем використовується за відсутності відповідних документів та не винесена в натуру (на місцевості) межовими знаками;

– зафіксовані місця горіння відходів на території МВВ;

– безконтрольне поховання корисних компонентів твердих побутових відходів, таких як скло, папір, пластик та інше призводить до самозагоряння сміттєзвалищ із подальшим горінням утвореного чадного газу. Це особливо актуально в осінньо-весняний період.

1 0 слід2

Екологи оштрафували винних за ці порушення, а це в основному представники органів місцевого самоврядування.

Штрафи, передбачені за ст.188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невеликі. Також інспектори направили приписи звернення головам міських/селищних рад та головам районних державних адміністрацій щодо забезпечення ліквідації усіх наявних стихійних сміттєзвалищ на підконтрольній території.

Але, зазначають екологи, порядок у тому чи іншому населеному пункті залежить і від його мешканців.

Тож, інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу поїдуть на перевірку, якщо будуть скарги щодо несанкціонованих сміттєзвалищ.

 Неділя, 31 травня 2020, 11:38

https://forpost.lviv.ua/novyny/28916-majzhe-sotnyu-smittezvalishch-sered-lisiv-ta-poliv-viyavili-na-rivnenshchini-foto