Мальований назвав чотири головні проблеми екології

сьогодні, 11:04

Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований в ефірі програми “А як насправді” з Мирославою Бобровською розповів, які чотири проблеми є в українській екології.

Андрій Мальований розповів, яка екологічна ситуація в Україні на сьогоднішній день.

“Потрібно говорити про ресурси, про проблеми в кожній галузі окремо. Економічна інспекція контролює природоохоронне законодавство в таких сферах, як захист атмосферного повітря, захист у сфері відходів, води, зелених насаджень, в тому числі ліси. Природно-заповідного фонду, біоресурсів. Тваринного і водного світу”, – сказав Андрій Мальований.

Він зазначив, що головною проблемою в екології України є відходи, як промислові, так і побутові. Вони не переробляються, а 96% побутових відходів захоронюється.

“Друга проблема на сьогоднішній день — ми можемо говорити про забруднення атмосферного повітря. У цьому році тільки за півріччя, ми можемо говорити мовою цифр — це близько 200 млн грн збитків, завданих державі, природі. За методикою, яку ми вираховуємо. В результаті перевірок промислових підприємств, які забруднюють повітря. Проблема номер три і чотири поруч — це лісові ресурси і збиток, який наноситься незаконним обігом, і незаконною вирубкою, вирізкою лісів”, – додав Мальований.

За його словами, також є проблеми на водних ресурсах, і в цьому році вони зафіксували шкоди на 130 млн гривень. Зокрема, найбільшими забруднювачами є водоканали.

Мальований зазначив, що Україна сильно відстає від Європи в питаннях екології, але проблеми потрібно вирішувати, оскільки наслідки можуть бути незворотними.

Як повідомляла Politeka, депутат зазначив, що аварія на РівнеАзоті — результат бездіяльності голови Міністерства екології.

Також Politeka повідомляла, що Хорст Візінгер зазначив, що щоб провести декарбонізацію, Україні знадобляться десятиліття.

Автор: Дарина Силина

 53 total views,  3 views today