“Марення сивої кобили”: Гайдай прокоментував підпал лісів на Луганщині

Гайдай заявив, що “зрадофільська” тема про підпал лісу, щоб приховати вирубки – це марення сивої кобили

Про це очільник Луганської обласної ВЦА Сергій Гайдай розповів у інтерв’ю “Укрінформ”, передає Depo.Донбас.

“Я вам скажу свою суб’єктивну думку. Ось ця “зрадофільна” тема про те, що підпали відбувалися, щоб приховати рубки – це марення сивої кобили. Тому що коли ліс згорів, стало набагато краще видно, де проводилася вирубка. Розумієте, стоять просто голі стовбури, і видно неозброєним оком… Тому що поки ліс — це хвоя (а у нас хвоя, в основному), то ці голки закривають все стіною”, — розповідає він.

Гайдай також висловився щодо дієвості провокацій окупантів під час пожеж. 

“Були провокації. Дійсно, намагались підпалювати, ми про це знаємо. Вони ловили вітер, який віяв у наш бік, підпалювали в себе, а вітер ніс вогонь до нас. А розвертається вітер – і несе в їхню сторону. Це жах взагалі. Я був у Муратовому. Вітер – 30 метрів за секунду, за пів години тричі поміняв напрямок на протилежний.

А 30 метрів на секунду і вогонь – це як піроліз. Випалює все смугами. У нас же були випадки, коли, припустимо, два будинки згоріли, поруч стоїть цілий, потім знову згорілий. Це не тому, що пожежні встигали щось загасити (хоча вони намагались заливати водою вцілілі доми). Вони приїжджали, а вітер – як у трубі…”, — заявив Гайдай.

https://dn.depo.ua/ukr/dn/gayday-prokomentuvav-teoriyu-pro-te-shcho-pidpali-na-luganshchini-zdiysnyuvalisya-shchob-prikhovati-virubuvannya-lisiv-202011051240744