Масштабні лісові пожежі у Греції: затримали 79 підозрюваних у підпалах

25.08.2023 20:34

Грецькі правоохоронці затримали 79 підозрюваних у підпалах, що призвели до масштабних лісових пожеж в країні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

За словами міністра з питань цивільного захисту Греції Вассіліса Кікіліаса, серед підпалювачів було декілька спроб розпалити нові пожежі на горі Парніта, на північний захід від Афін.

«Ви робите злочин проти країни. Підпалювачі розпалюють пожежі, які загрожують лісам, майну і, головне, людським життям. Вам це не зійде, ми вас знайдемо, ви будете притягнуті до відповідальності», — заявив Кікіліас.

Станом на зараз відомо про 20 загиблих унаслідок лісових пожеж, серед яких 19 мігрантів.

Зазначається, що літні лісові пожежі є звичайним явищем у Греції, і вчені пов’язують збільшення їхніх частот та інтенсивності екстремальних погодних явищ в країні, у тому числі спеки, зі зміною клімату.

Кікіліас заявив, що країна переживає найгірше літо відтоді, як у 2009 році були запроваджені карти пожежної небезпеки.

Лише минулого місяця тисячі людей були змушені тікати від пожеж на грецькому острові Родос після того, як лісові пожежі спалахнули там та в інших частинах країни.

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісар з реагування на кризові ситуації Янез Ленарчич заявив, що пожежі неподалік грецького міста Александруполіс стали наймасштабнішими в історії ЄС.

Фото: Getty Images

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3753196-masstabni-lisovi-pozezi-u-grecii-zatrimali-79-pidozruvanih-u-pidpalah.html

***

У Греції заарештували двох чоловіків за розпалювання лісових пожеж

У Греції заарештували двох чоловіків за розпалювання лісових пожеж

26.08.2023 15:37

У Греції в суботу заарештували двох чоловіків за навмисне розпалювання лісових пожеж, в той час коли сотні пожежників борються з вогнем, який, як вважають, вже став причиною загибелі 21 особи в країні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

Один чоловік був заарештований за навмисний підпал сухої трави в районі Карістос на острові Еввія. Пожежна служба повідомила, що чоловік зізнався про свою причетність до ще чотирьох пожеж у цьому районі у липні та серпні.

Другого чоловіка заарештували в районі міста Лариса, також нібито за навмисне підпалювання сухої рослинності. В обох випадках справи направлено в судові органи.

Офіційні особи заявили, що причиною кількох пожеж у Греції за останній тиждень є підпал, хоча досі незрозуміло, що спровокувало найбільші пожежі в країні, зокрема в північно-східному регіоні Еврос та біля міста Александруполіс, де сталися майже всі смертельні випадки, пов’язані з пожежами.

«Деякі … палії підпалюють, ставлячи під загрозу ліси, приватну власність і передусім людські життя», — заявив у четвер міністр із питань кліматичної кризи та цивільного захисту Вассіліс Кікіліас.

«Те, що відбувається, є не просто неприйнятним, а підлим та злочинним», – додав урядовець.

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісар з реагування на кризові ситуації Янез Ленарчич заявив, що пожежі неподалік грецького міста Александруполіс стали наймасштабнішими в історії ЄС.
Фото: Фото: kathimerini.gr

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3753407-u-grecii-zaarestuvali-dvoh-colovikiv-za-rozpaluvanna-lisovih-pozez.html

Loading