Масштабні пожежі у Луганській області — як допомагають погорільцям

Сьогодні о 11:01
Джерело: Телеканал “Дом”

Постраждалим у Луганській області від масштабних лісових пожеж продовжує допомагати держава, а також небайдужі українці — будувати нові будинки. А Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування причин пожеж у Луганській області підбила підсумки, інформує “Дом“.

Дев’ять місяців тому житель Сиротиного Володимир Білецький втратив все своє майно. Воно згоріло під час масштабних лісових пожеж.

“Згорів сінник, згоріли шість свиней, 80 курей, дров 60 кубів, зерна 20 т, три холодильники, два телевізори”, — розповів Білецький.

Зараз він зводить новий будинок. Хоче встигнути до зими. Чоловік підраховує витрати, каже, що компенсації від держави в розмірі 300 тис. грн може не вистачити.

“Спершу купив балки. Одна балка стельова — 540 грн. Цвяхи — були 45, зараз 56. Ну, в цілому, зрозуміли, що зараз з’явилися у погорільців трошки гроші. Їх треба викачати. ​​Ціни піднялися на все”, — поділився житель Сиротиного.

Він зазначив, що за дев’ять місяців дотепер не може усвідомити подію повністю.

“Не можу в голову вкласти, що дійсно у мене було. А зараз нічого немає”, — сказав Білецький.

Щоб допомогти погорільцям з будматеріалами, в Сиротине, Воронове, Муратове та Смолянинове від меценатів доставили понад 700 листів шиферу.

“Дуже потрібно. Ось навіть сусідові вже винні шифер. Ще не побудували, а вже винні. Гаража немає. Бачите, хату побудували, за два з половиною місяці будинок відновили”, — розповіла телеканалу “Дом” мешканка Сиротиного Наталія Семеряжко.

Що саме у першу чергу необхідно погорільцям для відновлення житла, на місці з’ясовує Тимчасова слідча комісія.

“Мета — допомогти цим людям усім. І взагалі — в ідеалі: допомагати людям у Луганській області”, — зазначив член комісії, народний депутат Максим Ткаченко.

Протягом пів року комісія вела розслідування виникнення лісових пожеж в області.

“Було прийнято рішення настояти на тому, щоб були виділені гроші в бюджеті на 2022 рік на систему оповіщення. І була повністю розроблена система евакуації жителів Луганської області в разі надзвичайної ситуації”, — повідомив голова комісії Руслан Горбенко.

Пожежі виникали у Луганській області минулого року тричі — один раз влітку та двічі восени. 17 людей загинули, майже 100 постраждали, вогонь знищив 600 житлових будинків, вигоріло 25 тис. га лісу. За інформацією обласної прокуратури, ведеться слідство у восьми кримінальних провадженнях. Справи по шістьох співробітниках Держслужби з надзвичайних ситуацій передано до суду. Їх підозрюють в підробці документів та імітації гасіння загорянь під час тогорічних пожеж.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила звіт тимчасової слідчої комісії про розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області.