Методи встановлення часу незаконних рубок

Лісові ініціативи і суспільство ForestCom

В ході розслідування незаконних рубок правоохоронні органи залучають експертів для виконання досліджень, що потребують спеціальних знань. Одним із питань, які можуть ставити перед експертами – встановити точну дату порубки.

Для цього експерт на місці збирає проби з пнів та з дерев поблизу, щоб провести деревознавчу експертизу. За зібраними взірцями деревини проводиться дослідження показників росту дерев – ширина річних кілець, співвідношення ранньої та пізньої деревини в річних кільцях, її щільність та інші ознаки. Завдяки такій експертизі можна встановити точну дату рубки.

Ще одним методом встановлення часу незаконних рубок є дослідження космічних знімків. Для цього на території роблять ортофотоплан місцевості та порівнюють отримане зображення з наявними радарними Сентінел-1 та оптичними Сентінел-2 супутниковими знімками за різні дати. Зіставлення проводиться до тих пір поки не виявиться два суміжних різночасових знімки на відзняту територію, на одному із яких ще є ліс, а на іншому уже немає. За наявності якісних супутникових даних можна встановити точний місяць та рік (період) вирубки.

Експерти ГО “ЛІіС” в рамках реалізації проєкту «IllTimber» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США надають підтримку правоохоронним органам. Зокрема, наші фахівці здійснили експертизу у розслідуванні незаконної вирубки 645 дерев породи сосна, дуб, береза на території Волинської області, де виявлений розмір заподіяної шкоди оцінено у понад 1,600 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *