Міфи про дерева в які ми досі віримо

Всі дерева горять у вогні

Є багато видів дерев, які у вогні не горять. Це плющ і розмарин, австралійський евкаліпт і північноамериканська секвойя. Секрет їх вогнестійкості полягає в товстій корі, яка може складатися з декількох шарів і погано проводить тепло

Всі дерева не тонуть у воді

Дерева бувають різні, і серед них є і ті, що в воді все-таки тонуть. Наприклад, ебенове (чорне) дерево і саме важке дерево в світі — квебрахо («зламай сокира»), що росте в Аргентині і Парагваї. А в Східному півкулі це дерево темір-агач, що росте на півдні Азербайджану, і береза Шмідта в Приморському краї. Вона в 1,5 рази міцніше чавуну, і якщо в неї вистрілити, куля відлетить, не залишивши й сліду.

Корені всіх дерев ростуть вниз

Виявляється, є і такі дерева, коріння яких підіймаються вгору по стовбуру, і ростуть вони в джунглях Венесуели. Причина такої дивної поведінки дерев полягає в тому, що грунт містить занадто мало поживних речовин. Тому коріння піднімаються вгору і вбирають мінеральні речовини з дощової води, яка стікає по стовбуру.

Булки, тістечка і цукерки на деревах не ростуть

У тропічних лісах Азії є хлібне дерево. Його округлі плоди містять тістоподібну м’якоть, яку можна спекти, отримавши смачну булочку. А на островах Океанії є окремий вид дерев — «тістечка». На них у великій кількості ростуть жовтуваті плоди, які за виглядом і смаком нагадують справжні тістечка. А в Південно-Східній Азії росте і цукеркове дерево — говіння солодка.

Інформація з інтернету