Мільйон сіянців для “Зеленої країни”

Під президентську програму «Зелена країна» лісівники області виростили понад мільйон сіянців дерев. Про це розповів начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гончар.

«Нині у двох накритих теплицях площею 860 і 500 квадратних метрів Оршівського базисного розсадника Кіцманського лісництва ДП «Чернівецький лісгосп», а також у відкритому грунті проростають до одного мільйона стандартних сіянців. Більшість із них — із закритою кореневою системою. Якби їх висадити на вільній площі, то це було б 170 гектарів нового лісу.

Учора разом із директором Чернівецького державного лісгоспу Василем Хащовим побували в Ор-шівцях у базисному розсаднику, де разом із лісничого Розою Нагірняк оглянули господарство, визначили нагальні проблеми, обговорили плани на найближчий час. Треба постійно відновлювати ліси, висаджувати нові масиви», — каже керівник управління.

За його словами, вже прийнято рішення про створення перспективного плану розвитку розсадника, який займає площу 24 гектари, з тим, щоб він успішно функціонував і приносив максимальну користь підприємству, діяльність якого координує Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Тож вклад буковинських лісівників у заплановані 2 мільярди дерев — відчутний. Тим більше що війна понищила наші ліси на великих територіях, тож президентська програма і тепер, і після нашої Перемоги є дуже актуальною», — зазначає Василь Гончар.

Сергій СУДИМА.
Фото автора.

http://www.golos.com.ua/chernivtsi_region

 151 total views,  2 views today