Міндовкілля самоусувається від цивільного захисту

Принаймі так здається, виходячи з проєкту постанови Кабінету Міністрів України, який оприлюднено на сайті Державної регуляторної служби (див. http://www.drs.gov.ua/analysis_projects/).

Категорія та назва проекту регуляторного актаРозробник проекту регуляторного актаДата надходження
Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань цивільного захисту»Державну служба України з надзвичайних ситуацій25.07.2022

Сам текст містить таке:

Порівняльна таблиця:

Зрозуміло, що після прийняття цієї постанови, держава зекономить левову частину державних коштів, які йшли на утримання великої когорти чиновників Міністерства, які займалися цивільним захистом, вели облік пожеж в установах природно-заповідного фонду, в природних екосистемах та відкритих ланшафтах (за словами відомого професора). Чи не зекономить?

А скільки коштів Державного бюджету України йшло на утримання установ та об’єктів природно-заповідного фонду, для здійснення профілактичних протипожежних заходів, щоб унеможливити виникнення пожеж в заповідниках та захисту населення, житло якого знаходиться на прилеглих територіях.

І все це анулюється одним рядком урядового рішення.

Можливо, треба було б назвати підсистему моніторингу навколишнього природного середовища Єдиної державної системи цивільного захисту (а моніторити завжди легше, ніж реально щось робити для населення) інакше, наприклад, підсистема охорони і захисту природно-заповідного фонду? А не ліквідовувати зовсім.

Виникає запитання

Хто буде захищати цивільне населення від пожеж в природно-заповідному фонді, на відкритих територіях? ДСНС – вони підключається лише тоді, коли виникають надзвичайні ситуації. Чи знову все перекладемо на плечі територіальних громад, а ви знаєте яке оснащення їх пожежних підрозділів.

В той час як розумні чиновники будуть моніторити, моніторити, моніторити і ні за що не відповідати.

Оскільки ДСНС встановило надзвичайно стислі терміни – до 29.07.2022 – редакція “Лісівника” не встигає офіційно направити зауваження і пропозиції до зазначеного проєкту постанови.

А жаль…

http://www.drs.gov.ua/analysis_projects/

 43 total views,  1 views today