Мінералізовані смуги

❗️Мабуть, кожному, хто бував у лісі, доводилося бачити проорані в лісових масивах різної ширини смуги. Та можливо, не всі знають, що в лісівничій термінології вони називаються мінералізованими, а прокладають їх для боротьби з лісовими пожежами. Адже смуга, на якій з допомогою ґрунтообробного механізму присипана землею хвоя, трава, лісова підстилка, стає штучною перешкодою для поширення вогню.

✅Мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі із сільськогосподарськими полями.

✅В лісових господарствах щорічно створюють нові мінералізовані смуги та проводять догляди за вже існуючими.

Як правило, смуги поновлюються 4 рази на рік. Але якщо погода дощова – то трактор з плугом ходить ними значно частіше. Лісівники слідкують і за тим, щоб мінсмуги мали таку ширину, котра не дозволить полум’ю перекинутися через неї.

✅В цьому році в лісових господарствах Житомирщини влаштовано понад 2,5 тисячі кілометрів нових мінералізованих смуг та проведено догляд за вже існуючими загальною протяжністю понад 10 тисяч кілометрів.

✅На території Київщини ці показники становлять відповідно понад 3 тисячі км та понад 7 тисяч кілометрів.

Принагідно нагадуємо, що нині в лісах Житомирщини та Київщини переважає високий та надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки.

‼️Отож закликаємо мешканців дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах та природних екосистемах, відпочивати у спеціально відведених рекреаційних зонах, багаття розводити виключно у спеціально облаштованих місцях.

????Якщо ж ви помітили вогонь у лісі чи поблизу нього – негайно зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» або повідомте лісову охорону.

Loading