Модрина приходить у черкаські ліси

Автор  Черкаський край

Глобальне потепління, пов’язані з ним посухи, спека, засилля шкідників на лісових деревах вимагають від лісівників нових підходів у вирощуванні лісів. Передусім — соснових, які сьогодні найбільше потерпають від кліматичних змін.

Саме в цьому напрямку — заміщення сосни звичайної, яка масово всихає, аналогічною хвойною породою родини соснових — працюють фахівці ДП Черкаське лісове господарство», яке очолює Андрій Пустовіт. Тут, у Дахнівському лісництві, вирощують сіянці незвичного для наших країв дерева: модрини європейської. Це дерево стійке до посушливих кліматичних умов, швидкоросле, високопродуктивне, має цінну, надзвичайно міцну деревину. Модрину широко застосовують у різних галузях економіки: суднобудуванні, гідротехнічних спорудах, будівельній галузі, шахтах, паперовій, хімічній, фармацевтичній промисловості тощо.

Єдина відмінність модрини від інших хвойних порід — це те, що вона на зиму скидає свою хвою, щоб навесні знову зазеленіти. Зате стійка до морозів і спеки, шкідників і хвороб, поглинає вуглекислий газ і виробляє повною мірою кисень, корисні для здоров’я фітонциди.

П’ять тисяч штук сіянців цього хвойного дерева зростає сьогодні в теплиці Дахнівського лісництва. Наступної ж весни їх планують висадити разом із дубом і горіхом чорним. Як далі розвиватимуться події з сосною звичайною, покаже клімат. Але без лісу ми не залишимось.

Наталя ВІРГУШ

http://kray.ck.ua/suspilstvo/aktualno/item/22350-modrina-prihodit-u-cherkaski-lisi#.Xy7xRsDVKUk