Михайло Головко: «В Україні необхідно боротися не з наслідками, а з причинами пожеж»

На Луганщині палає понад 9 тисяч гектарів лісу. У зв’язку з сильними поривами вітру полум’я продовжує поширюватися.

Цю ситуацію у прямому ефірі каналу «НАШ» прокоментував народний депутат України VII -VIII скликань Михайло Головко.

– Ця проблема глобальна і не вирішується в Україні роками. Через безкарність українська економіка зазнає мільярдних збитків. Це нагадує мені моменти із фільму «Операція „И“ та інші пригоди Шурика» – «все вкрадено до нас, треба замітати сліди». Один гектар знищеного лісу обходиться у мільйони гривень, а якщо гектарів тисячі… Цей ліс буде рости пів століття. А скільки ще треба вкласти коштів, аби він відновився,  зазначив Михайло Головко.

Свободівець наголосив на тому, що зупинити підпали лісів можна лише шляхом запровадження кримінальної відповідальності.

– Рідко буває, що вогонь спричинило самозаймання від спеки. Зазвичай це – умисний підпал. Такий минулоріч був на Харківщині, Житомирщині і обернувся він для економіки мільярдними втратами та непоправною шкодою для екології, української флори і фауни. Поки не буде в законодавстві кримінальної відповідальності за умисний підпал, нічого не зміниться. Замість того, щоб МНС боролося з наслідками, необхідно, аби силовики боролися з причинами пожеж,  резюмував Михайло Головко.  

http://soroka.ternopil.ua/sotsium/polityka/item/21088-mykhailo-holovko-v-ukraini-neobkhidno-borotysia-ne-z-naslidkamy-a-z-prychynamy-pozhezh