Мисливське законодавство Німеччини

Федеральний уряд Німеччини затвердив проєкт Закону «Про внесення змін до закону про мисливство», «Про охорону природи» та «Про зброю». Це перша значна поправка до закону про мисливство з 1976 року.

Ця поправка серед іншого, передбачає:

 Скасування заборони законом приборів нічного бачення та зброї з інфрачервоним підсвічуванням для полювання на кабана. Це полегшить стримування африканської чуми свиней.

 Зведення до мінімуму використання набоїв зі свинцю, але при цьому збереження достатньої вбивчої сили боєприпасів.

 Стандартизація іспитів для мисливців і соколятників, оскільки за останні 40 років вони стали сильно різнитись у федеральних землях.

 Модернізація підготовки мисливців. Гігієна полювання та безпека харчових продуктів відіграють усе більшу роль.

 Заборона купівлі-продажу капканів для добування мисливських тварин.

• Заборона на пастки, готові до лову хижих птахів, за винятком соколів.

 Додаткові правила при визначенні часу полювання.

 Збільшення діапазону штрафів – з 5000 до 10 000 євро. Останнє коригування відбулося 44 роки тому.

 Збільшення страхування відповідальності під час полювання до 5 млн євро.

Законопроєкт містить норми, що дозволяють стійко регулювати надмірно високу популяцію козулі. Це було результатом Національного лісового саміту, який Міндовкілля скликало внаслідок великих збитків лісу, спричинених надзвичайними погодними явищами останніх років. Розвиток кліматично стабільних змішаних лісів вимагає адаптації надмірної популяції козулі до рівня, сумісного з лісом, а також дає можливість молодим деревам рости.

Зокрема, на думку Міндовкілля, у Законі потрібно посилити відповідальність на місцях. Скасувати офіційний (максимальний) ліміт відстрілу козулі. Плани відстрілу козулі повинні сформуватись на основі звітів про рослинність. Якщо між мисливським господарством та лісовласником не буде знайдено компромісу, має бути передбачений мінімальний ліміт добування козулі, обов’язковий для виконання.

“Лісовий і мисливський журнал”