Мисливські угіддя на Рівненщині цікаві… через бурштин

31.12.2022 09:15 Адміністратор

Дві організації хочуть користуватися мисливськими угіддями неподалік Білого озера, що у Вараському районі. Справа настільки заплутана, що депутати Рівненської облради взяли паузу для того, що вирішити, кому ж віддати ліс для полювання. Щоправда, відомо, що на території цих мисливських угідь є поклади бурштину. І саме тому, схоже, так приваблюють вони «мисливців».

Валерій Мельник, представник організації «Озерці»:

— Близько 15 років ми опікувалися цими мисливськими угіддями, захищали їх від браконьєрів. У нас колектив — 20 осіб. Однак цього року громадська організація «Тур» самовільно відмовилася від користування 5078 га мисливських угідь, а людей не попередила. У жовтні була заснована інша громадська організація — «Беркут Ягд». Засновником цієї організації значиться Сергій Гаврилюк. Він колись працював у нас єгером. Однак потім перестав, бо ми постійно ловили його на браконьєрстві. У цій організації є й інші люди. Наскільки нам відомо, то вони займалися незаконним видобутком бурштину. Тому ми попросили обласну раду відкласти рішення про надання їм угідь в оренду. За цей час ми зареєструємо свою громадську організацію.

Сергій Гаврилюк, директор організації «Беркут Ягд»:

— Я вже більше 10 років займаюся єгерством. Жодного протоколу за неправильне полювання на мене не складалося. Саме я їх ловив, і на них порушувалися кримінальні справи за браконьєрство. Тому й організація «Тур» не захотіла, щоб ці люди займалися мисливськими угіддями. Оскільки я місцевий, то запропонували мені опікуватися цими угіддями. Для цього я оформив усі необхідні документи. Стосовно моїх опонентів, то їм цінні ці угіддя, бо там можна видобувати бурштин. Саме тому й тут мало живності, бо гудіння мотопомп розлякало усіх звірів.

Юрій Кузнюк, голова екологічної комісії Рівненської облради:

— На засідання комісії приходили представники обох організацій. Організація «Беркут Ягд», яка хоче отримати ці угіддя в користування, зробила всі необхідні документи та погодження. А попереднє товариство від цих угідь відмовилося. Оскільки трапилася така конфліктна ситуація, то на президії обласної ради рішення про надання мисливських угідь в користування вирішили відкласти. За цей час представники організації, які скаржаться на те, що не знали про відмову від мисливських угідь свого голови, мають виготовити усі необхідні документи. Обласна рада взяла паузу, щоб ухвалити виважене рішення.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

https://rivnepost.rv.ua/news/mislivski-uhiddya-tsikavi-cherezburshtin

Loading