На Черкащині лісівники рятують молоді сосни від палючого сонця

27 21 Липня 2021, 18:28
Автор: Вікка

Спека та підвищений температурний фон останніх кількох тижнів тримають лісівників у постійній бойовій готовності через високий та найвищий клас пожежної небезпеки. Проте такі погодні умови змушують лісівників ще й займатися порятунком майбутнього лісу в розсадниках.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

лісівники
lis-ck.gov.ua

Відтак у Руськополянському лісництві Черкаського держлісгоспу на розсаднику для захисту тендітних сіянців сосни звичайної здійснили їх притінення. Цей метод застосовують від попадання прямих сонячних променів і можливих опіків кореневої шийки сіянців, а також – для зменшення випаровування води з поверхні ґрунту. По рядах посівів встановили необхідні конструкції, які накрили сосновим гіллям.

«Цей метод мінімально затратний. Його здійснювали силами працівників державної лісової охорони, з використанням неліквідної маси гілля, яка становить пірологічну загрозу, коли знаходиться в насадженнях. Таким чином, притінюючи, ми одночасно рятуємо молоді посіви та частково знімаємо пожежні ризики в хвойних насадженнях, не завдаючи довкіллю негативних наслідків, які виникають при спалюванні такої біомаси в деревостанах», – розповів лісничий Руськополянського лісництва Ігор Ткач.

Навесні лісове насіння у Руськополянському розсаднику висіяли на площі 1,5 га – посіяли 100 кілограмів сосни звичайної, майже тонну жолудів та 200 кг горіха чорного. Загалом до наступної лісокультурної кампанії тут планують виростити близько двох мільйонів якісних стандартних сіянців.

Як повідомляв сайт vikka.ua, ще в одному лісництві на Черкащині з’явився пірс для забору води.

 51 total views,  1 views today