На Донеччині пройшли спільні навчання щодо гасіння пожеж у лісових масивах

01.05.2021, 09:09

З року в рік лісові пожежі завдають непоправного збитку природі, народному господарству та всьому людству. Переважна кількість лісових пожеж виникає з вини людини. Протягом пожежонебезпечного періоду особлива увага приділяється забезпеченню пожежної безпеки в лісах області. З метою відпрацювання взаємодії під час гасіння пожеж в лісових масивах рятувальники Донеччини регулярно проводять навчання та тренування.

На території Державного підприємства пройшли масштабні спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної лісової пожежі. У навчаннях взяли участь рятувальники Донеччини, представники лісгоспу, Національної поліції, швидкої медичної допомоги, а також місцевих органів влади.

За легендою, внаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальниками сталася пожежа в лісовому масиві. Місцеві жителі, які помітили займання, за допомогою мобільного додатку “ДСНС-101” викликали вогнеборців. На місце події негайно виїхали лісники, а також були направлені пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС.

За результатами розвідки було встановлено, що горить 25 гектарів лісу. Пожежа охопила верхівки дерев і просувається у напрямку населеного пункту. З метою недопущення розповсюдження вогню на житловий сектор, було прийнято рішення про залучення додаткових сил та засобів. Вогнеборці, які прибули на місце події, провели оперативне розгортання та за допомогою лафетних стволів подали воду для ліквідації пожежі. Визначення точних координат займання, а також координація сил та засобів, здійснювалися за допомогою квадрокоптерів.

Під час гасіння пожежі рятувальники виявили постраждалого, якого придавило деревом. Надзвичайники за допомогою механізованого інструменту деблокували чоловіка та передали його працівникам швидкої допомоги. Постраждалий повідомив, що з ним були ще дві людини, які запанікували та залишили його. Їх місцезнаходження було невідоме. Рятувальники за допомогою мобільного додатку “what3words” здійснили пошукові роботи, виявили заблукалих відпочивальників та вивели їх з небезпечної зони.

Загалом, спільні тактико-спеціальні навчання пройшли успішно. Були відпрацьовані дії на випадок виникнення пожеж у лісових масивах. Однак, не зважаючи на готовність рятувальників, лісників та місцевих органів влади до реагування на пожежі у лісових масивах, фахівці Служби порятунку вкотре наголошують, що краще взагалі не допускати виникнення подібних пожеж. Тож громадянам слід бути відповідальними та неухильно виконувати прості правила безпеки.

https://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/123766.html

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *