На кордоні з Молдовою викрили цех, в якому незаконно випалювали деревне вугілля на експорт

11:41 08.07.2021

Співробітники Державної прикордонної служби України виявили в Могилів-Подільському районі Вінницької області цех, в якому незаконно випалювали вугілля з українського лісу, який потім йшов на експорт.

“У цеху було понад 12 тонн готового до продажу вугілля та значна кількість деревини без відповідних маркувань, що засвідчують легальність її походження… Зокрема, в цеху, де було чотири печі для виготовлення деревного вугілля методом піролізу, перебувала чимала кількість пакувального матеріалу. Мішки, в які упаковували вугілля, містили написи іноземною мовою для подальшого експорту незаконно виготовленого товару до Румунії та Молдови”, – повідомляє відділ комунікацій із засобами масової інформації Адміністрації Державної прикордонної служби України у четвер.

Обшуки проведені у рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу). Слідчі дії тривають. Сума оцінки вилученої продукції та завданих державі збитків буде встановлена після проведення експертиз.

https://www.openforest.org.ua/171614/