На місці пустелі — сад: Пакистан поділився першими результатами «озеленення» пустель і це щось неймовірне

10-08-2020 00:09

У боротьбі зі зміною клімату багато країн починають програми масової висадки дерев. І судячи з результатів програми “Цунамі з 10 мільярдів дерев” вона досить дієва.

У 2019 році в Пакистані почала втілюватися в життя масштабна ініціатива “Цунамі з 10 мільярдів дерев”, мета якої — повернути в країну ліси та озеленити пустельні території, інформує Ukr.Media.

Нещодавно в мережі з’явилися вражаючі уяву відеозаписи, які розповідають, як далеко просунулися пакистанці в озелененні своєї країни.

Радник міністра з клімату пакистанського уряду побував у національному парку Баллоки, де реалізується ініціатива “Цунамі з 10 мільярдів дерев”, і опублікував відео, яке порівнює парк у 2019 і у 2020 році.

  • “Було справжнім задоволенням відвідати парк Баллоки рік потому, — написав радник міністра. — Зміни просто феноменальні!”

Ініціатива “Цунамі з 10 мільярдів дерев” була висунута і профінансована урядом Пакистану.

Пакистанці планують під час програми посадити в країні 10 мільярдів дерев за 5 років, щоб зберегти ліси, які зникають, збільшити площу зелених насаджень в країні, запобігти ерозії ґрунту і захистити природу.

На сьогодні в рамках програми висаджено вже 350 000 гектарів зелених насаджень. За весну 2020 року планувалося також висадити 250 мільйонів саджанців, проте чи вдалося домогтися поставленої мети в ході пандемії коронавірусу, поки неясно.

У проєкті бере участь 27 територіальних утворень в 3 регіонах країни, і в багатьох з них хід проєкту можна вже зараз побачити на власні очі.

Вже зараз завдяки програмі в країні створено 3500 зелених зон.

Крім озеленення країни, проєкт створює тисячі робочих місць, що дуже важливо для Пакистану, де за час пандемії заробіток більшості фермерів впав нижче прожиткового мінімуму.

Як пише Малік Амін Аслам, понад 500 гектарів в цьому сезоні було засаджено місцевими видами дерев і чагарників, у тому числі ендемічними медоносами, які допоможуть наростити виробництво меду.

“Цунамі в 10 мільярдів дерев” стало черговим масовим проєктом озеленення, подібні програми реалізуються в багатьох країнах.

Так, в Ефіопії активісти провели кампанію, в результаті якої за 12 годин спільними зусиллями небайдужі громадяни посадили 350 мільйонів саджанців.

А в Індії нещодавно 1,5 мільйона волонтерів по всій країні спільними зусиллями висадили 66 мільйонів дерев.

https://ukr.media/world/419740/