На Миколаївщині лісівники та рятувальники відточували навички гасіння пожеж у лісових масивах

27.02.2024 15:57

27 лютого на території Баловно-Матвіївського лісового урочища Миколаївського лісництва філії “Миколаївське лісове господарство” відбулись спільні навчання представників Південного лісового офісу ДП “Ліси України” та підпорядкованих підрозділів Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. Метою заходу стало відточення навичок з гасіння лісових пожеж, а також відпрацювання алгоритму взаємодії у разі їх виникнення.

За задумом навчання спостерігач урочища виявляє ознаки горіння у вигляді диму, викликає додаткові сили лісівників, які одразу розпочинали гасіння пожежі. Однак через несприятливі погодні умови вогонь швидко поширюється і перекидається на верхівки дерев, виникає необхідність залучення підрозділів ДСНС та спецтехніки.

Вогнеборці та лісівники відпрацювали дії з гасіння пожежі з подачею води від спецавтомобілів, дозаправлення техніки із наявних поблизу вододжерел, створення протипожежних розривів, ведення наземної та аеророзвідки оперативної обстановки і т. ін.

Загалом із поставленими завданнями учасники впорались. Підбиваючи підсумки начальник відділу організації пожежогасіння та роботи з об’єктовими підрозділами Андрій Бурлаченко зазначив: “Вже сьогодні ми спостерігаємо збільшення пожеж в природних екосистемах, поки це відкриті території та очерет. Проте, зі зростанням температури повітря, збільшується ризик займань і у лісових масивах. Тому ми  готуємось заздалегідь, щоб у разі виникнення пожежі максимально швидко загасити її та вберегти ліс від знищення.”

https://dsns.gov.ua/news/ostanni-novini/na-mikolayivshhini-riatuvalniki-ta-lisnici-vidtocuvali-navicki-gasinnia-pozez-u-lisovix-masivax