На нараді в Міндовкіллі обговорили стан підготовки до пожежонебезпечного періоду

У минулому році зафіксовано рекордну кількість пожеж в екосистемах, вогнем пройдено більше 100 000 гектарів.

Житомирщина, Луганщина, Чорнобиль – масштабні пожежі які сколихнули країну, забрали більше десятка життів та нанесли шалені збитки довкіллю. Наше завдання, не допустити подібних ситуацій в майбутньому. Безумовно, здійснювати системні заходи задля запобігання пожежам – дешевше та ефективніше, ніж потім долати їх наслідки.

Тому спільно з керівниками ДСНС України, Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного агентства водних ресурсів України, Державною екологічною інспекцією України, представниками облдержадміністрацій та установ природно-заповідного фонду обговорили стан підготовки до пожежонебезпечного періоду.

Досвід боротьби з минулорічними пожежами, вказує на те, що максимальна координація між органами влади, рятувальниками та лісокористувачами є запорукою вчасної локалізації та подолання наслідків пожеж.

Тому дав доручення відпрацювати взаємодію та провести спільні навчання персоналу, який безпосередньо бере участь в запобіганні та ліквідації пожеж в екосистемах. Питання загальної координації доручив взяти під особистий контроль головам облдержадміністрацій. Також, за пропозицією Миколи Чечоткіна доручив, в межах повноважень, провести комісійні перевірки стану пожежної безпеки.

Наголошую, що реалізовувати поставлені завдання протипожежних заходів у відповідності до рішення Державної комісії ТЕБтаНС необхідно своєчасно та у повному обсязі.

Роман Абрамовський разом з Богданом Боруховським

СТЕНОГРАМА

П’ятниця, 02.04.2021, 12:00

Богдан БОРУКОВСЬКИЙ
Організаційний момент Прошу виключити всіх мікрофони. В нас близько ста включень.Прошу мати повагу Для першого вступного слова надається Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Абрамовському.

Роман АБРАМОВСЬКИЙ

Добрий день, шановні колеги, шановні лісники, шановні рятувальники!

Дійсно сьогодні нам треба провести нараду, щоб підсумувати виконання рішень комісій з ТЕБ та НС, національної в першу чергу, підготуватися і стан цієї підготовки з’ясувати для себе і повідомити потім про стан підготовки до пожежонебезпечного сезону. Проаналізувати, що зроблено, що маємо зробити буквально наступними кроками. В першу чергу хочу нагадати і я думаю ніхто не забув про минулорічні пожежі на Житомирщині, Луганщині, Харківщині і в зоні відчуження. Шалені збитки нанесені державі і головний висновок з цього що запобігати завжди дешевше та ефективніше ніж долати потім наслідки таких масштабних пожеж.

Крім всього того ще і мова про життя людей, бо і на Луганщині були жертви і в інших регіонах, пов’язаних з ліквідацією пожеж пов’язаних з з лікуванням людей. Хочу сказати що позитивного цього хочеться відмітити що дійсно вже схвалений і підписаний прем’єр-міністром протипожежний план зони відчудження Він досить грунтовний трирічний, тобто середньостроковий, який буде, виконання якого в майбутньому призведе до якщо не до унеможливлення то швидкого регулювання та підготовки до таких лих і в принципі до зменшення можливих втрат для екосистем і держави в цілому. В процесі ухвалення план Держлісагентства щодо відповідний протипожежний план і сьогодні він проходить останні погодження у центральних органах виконавчої влади. Дуже прошу поінформувати щодо планів інших лісокористувачів: Це і лісгоспи Міноборони і облагроліси, які є комунальними в більшості, і природно-заповідний фонд. Там в більшості питання до моїх підлеглих безпосередніх, але це ж якщо буде в когось бажання з цього приводу виступити, теж підтримується.

Ну і всі знають про причини лісових пожеж і я не буду там довго нагадувати, займати час, але хочу більше послухати безпосередньо колег з цього приводу – це і спалення сухої рослинності і в першу чергу те що сьогодні призводить до лісових пожеж і пожеж екосистемних, в тому числі ланшафтних. Крім того це і умисний підпал – ми знаємо що і такі випадки непоодинокі були, і дуже важко зрозуміти таких людей але випадки є, тому нам також треба реагувати, Національній поліції і парковій охороні, і лісовій охороні, Держекоінспекції таке інше.

Прошу всіх до контролю за протипожежний станом для унеможливлення виникнення пожеж залучати громадськість. Дуже багато запитів від громадських активістів, від організацій, які хочуть долучитися до цієї роботи – вони в принципі і так роблять в робочому порядку чи там екстреному порядку інформують відповідні державні органи. Але я думаю, що координація тут не завадить. Головне щоб ця координація із зарегульованості перейшла, люди можуть контролювати, як вони вважають за ефективним, але голови обласних державних адміністрацій теж прошу долучитися до співпраці з громадськістю і залучати їх до моніторингу, рейдової праці і так далі, патрулювання.

Також не останнім буде використання засобів контролю технічного характеру – це і дрони. Ми обговорювали там якесь патрулювання постійне авіа <…> але це недоречно, дорого І по суті ми можемо малою кров’ю обійтися за рахунок малих літальних засобів, дронів і таке інше. Тобто в чому ідея – ідея в тому чим бистріше і якісніше ми підготуємося, тим меншими будуть втрати і в лісовому фонді, і в державі в цілому. І саме найголовніше – втрати людських життів.

Микола Олександрович Чечоткін присутній? Хтось із ДСНС? Центральний апарат.

Микола ЧЕЧОТКІН

… далі буде…


Голова ДСНС України Микола Чечоткін взяв участь у селекторній нараді щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року

Опубліковано: 03.04.2021, 07:49

2 квітня у режимі онлайн відбулася селекторна нарада щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року, організована Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін, звертаючись до присутніх, підкреслив, що підрозділи Служби перебувають у цілодобовій готовності та оперативно реагують на загрози, пов’язані з пожежами в екосистемах. Вже сьогодні рятувальники ліквідовують понад 400 пожеж на добу, а з початку року ними ліквідовано 3 тисячі 800 загорянь сухої рослинності та очерету на площі більше 3 тисяч гектарів, у тому числі залучалися до гасіння 16 лісових пожеж.

Для гасіння великих лісових пожеж підготовлено 4 пожежних літаки і 3 вертольоти, які будуть на чергуванні в Одесі, Харкові та Ніжині. Крім того, Міністерством оборони підтверджено можливість залучення вертольоту Збройних сил для гасіння пожеж на Херсонщині.

Микола Чечоткін звернув увагу на минулорічний досвід ліквідації масштабних лісових пожеж, зауваживши, що саме своєчасне виявлення загорянь у лісових масивах та залучення до гасіння необхідних сил та засобів, у тому числі підрозділів ДСНС, дозволить гасити пожежі на початковому етапі з мінімальними наслідками.

“Правильна організація управління під час гасіння лісових пожеж — це ключове”, — наголосив він.

У свою чергу, міністр Міндовкілля України Роман Абрамовський сказав, що вирішення проблем, які характерні пожежонебезпечному періоду, має бути комплексним, усі відомства повинні взаємодіяти.

“Чим скоріше та якісніше ми підготуємося, тим меншими будуть збитки”, — зауважив Роман Абрамовський.

Голова ДСНС Микола Чечоткін також додав, що згідно Кодексу цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки на відповідних територіях і населених пунктах відноситься до повноважень державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Він закликав державні адміністрації проінспектувати підконтрольні їм населені пункти щодо готовності до боротьби з пожежами в екосистемах, і, за необхідності, провести відповідні бесіди зі старостами об’єднаних територіальних громад.

“Особливу увагу слід звернути на стан протипожежного захисту сільських населених пунктів та садових товариств розміщених в лісових масивах. За результатами перевірок слід вручити керівникам територіальних громад акти з переліком заходів, які необхідно виконати у найкоротші терміни та встановити жорсткий контроль за їх реалізацією”, — сказав голова Служби.

Територіальні підсистеми цивільного захисту та їх ланки, які функціонують в областях і районах, повинні здійснювати постійний моніторинг обстановки на територіях, прогнозувати ризики переростання пожеж в екосистемах у надзвичайну ситуацію та визначати загрозу населеним пунктам.

“Тільки такий алгоритм спільних дій може забезпечити ефективну протидію пожежам в екосистемах”, — підсумував Микола Чечоткін.

6N4A4049.jpg
6N4A4019.jpg

https://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/122616.html