На Полтавщині судили школяра за співучасть у незаконному продажі лісу на OLX

Денис Булавін
07 Травня 2023 18:43

На Полтавщині судили школяра за співучасть у незаконній вирубці деревини та її продажу. Зокрема оголошення розміщували на платформі OLX. Одинадцятикласник пояснив, що так хотів допомогти своїй матері грошима. За це йому дали умовний термін.

Про це йдеться у вироку суду від 28 квітня.

Суд встановив, що один з обвинувачених у січні 2023 року вирубав у лісі сім дубів і два клени. Експерт оцінив збитки на понад 88 тисяч гривень. Чоловік вирішив продовжити здійснювати порубки задля незаконного прибутку.

А втім, він розумів, що план неможливо виконати самотужки. Тож залучив іще двох людей, які жили з ним в одному селі: одинадцятикласника, який уміє рубати деревину сокирою, та повнолітнього чоловіка, що знає, як користуватися бензопилою та керувати машиною для перевезення дерев.

Так організатор створив злочинну групу. Він підшукував лісосмуги з якісною деревиною, продумував шляхи підходів та відходів, розробляв плани виїздів і продавав незаконно вирубаний ліс, зокрема розміщував оголошення на порталі OLX.

Школяр зі свого боку брав участь у вирубці дерев. Мав слідкувати за тим, щоб на прилеглій території не було працівників поліції та підозрілих автомобілів, прикривати листям і травою пеньки зрубаних дерев тощо. Цим самим повинен був займатись іще один учасник групи.

І що було далі?

Уже 27 січня організатор та його команда незаконно вирубали вісім ясенів і два дуби. Збитки оцінили у понад 130 тисяч гривень. Наступного дня вони спиляли 11 акацій, ясен і два дуби на суму понад 124 тисячі гривень.

Після цього група здійснила ще 7 таких виїздів у період до 16 лютого. За цей час, за оцінками експерта, чоловіки завдали ще понад 630 тисяч гривень збитків.

Обвинувачені розпилювали зрубані дерева на відрізки різної довжини для транспортування до домогосподарства організатора. Там деревину пиляли на бруси та продавали, гроші ділили.

Що вирішив суд?

У судовому засіданні чоловіки свою вину визнали. Вони додали, що вчинили й кримінальні правопорушення, бо перебували у скрутному матеріальному становищі та бажали допомогти своїм сім`ям.

Школяр зазначив, що він зрозумів незаконність своїх дій під час учинення кримінальних правопорушень, але бажав допомогти матері матеріально. Крім цього він сказав, що має з матір`ю гарні довірливі стосунки, допомагає по господарству, гарно навчається, а матір належним чином виконує батьківські обов`язки.

Суд визнав усіх трьох винними за статтею про незаконну порубку, перевезення, зберігання чи збут лісу. Школяру дали рік умовно, а ще одному учаснику групи та організатору — два роки умовного терміну. 

https://hromadske.ua/posts/na-poltavshini-sudili-shkolyara-za-spivuchast-u-nezakonnomu-prodazhi-lisu-na-olx

Loading