На Рахівщині жителів просять не йти у ліси поодинці через ведмедів

ЗАКАРПАТТЯ 
2022-05-01 14:24:14

Протягом березня та квітня ведмеді прокидаються і зустрічаються із природою.

Під час зимового сну вони практично повністю вичерпали свої запаси жиру. Молода рослинність ще тільки-но почала розпускатися. Лісових копитних дуже важко вполювати без помічників. Це вовкам добре, вони полюють зграями – хтось у засідці, хтось наганяє здобич, хтось відрізає їй шлях до втечі. А ведмідь одинак. У ведмедиці можуть бути «помічники», але вони ще зовсім недосвідчені і слабкі.

Мати мусить дуже пильнувати, щоб вони самі не стали здобиччю вовків або ведмедів самців, – розповідає завідувач зоологічної лабораторії Карпатського біосферного заповідника Ярослав Довганич.

Через такі негаразди, ведмеді, що вийшли з барлогів, можуть бути дуже небезпечними. Не менш небезпечними, ніж «шатуни», які не залягали на зиму в барліг. Раптово зустрівши людину вони можуть виявити агресію. Тому йти самому до лісу, де живуть ведмеді, у цей період не варто.

А саме в цей період по лісах часто бродять збирачі оленячих рогів. Річ у тому, що скидання оленями рогів збігається з виходом ведмедів з барлогів. Тому любителі оленячих рогів дуже ризикують зустрітися в лісі з голодним і злим клишоногим. І такі випадки не рідкість. Про один із них два роки тому повідомлялося в Інтернеті. В Івано-Франківській області ведмідь напав на збирача рогів. На щастя не вбив, а тільки поранив.

Туристи часто залишають в лісі після себе недоїдки. Залишки їжі приваблюють диких тварин, у тому числі і ведмедів. Тому краще забирати залишки їжі з собою, а не залишати в природі.

Щоб уникнути зустрічі з ведмедем у лісі, варто дотримуватися кількох простих правил:

  • Дотримуйтеся пішохідних маршрутів. Ведмеді їх уникають, тому що там часто бувають люди.
  • Якщо ви проходите по місцевості, яка погано проглядається, розмовляйте, співайте або видавайте різні «неприродні» звуки (напр. брязкіт металевих предметів), щоб ведмеді вчасно дізналися про вашу присутність і мали можливість уникнути вас.
  • Рухаючись лісом, будьте пильні, особливо вранці, ввечері і вночі, коли ведмеді найбільш активні.
  • Обходьте «десятою дорогою» густі зарості або вітровали, де ведмідь може відпочивати.

Дотримуйтеся заборони на в’їзд до ядрових зон заповідників, а також мисливських заказників, де є більша імовірність зустріти ведмедя. Не залишайте залишків їжі на природі. Розпаковуйте лише стільки їжі, скільки ви з’їсте. Якщо йдете шукати скинуті оленячі роги, будьте готові зустрітися з ведмедем з усіма можливими наслідками. Ведмеді весною також цікавляться оленями.

https://tyachivnews.in.ua/news/50250-na-rahvschin-zhitelv-prosyat-ne-yti-u-lsi-poodinc-cherez-vedmedv.html

Loading

Please follow and like us: