На Рівненщині лісівники хочуть приєднати близько 10 тисяч гектарів лісу до Державного лісового фонду

18.11.2023, 10:08

На Рівненщині лісівники хочуть приєднати близько десяти тисяч гектарів лісу до Державного лісового фонду. Це стосується лісів, які переважно знаходяться на території Володимирецької громади і не належать до Рафалівського лісництва, там росте здебільшого самосів. Наразі ці території — у власності підприємців.

Про це Суспільному повідомила речниця Поліського лісового офісу Світлана Думська.

З її слів, після приєднання лісів до держфонду у лісівників з’являться повноваження для їхньої охорони та відновлення, однак це залежить від рішення громади:

“Це близько десять тисяч гектарів лісу різної категорії. Ми не можемо назвати його нічийним, тому що там було створене підприємство, яке, в принципі, мало нести відповідальність. Але склалося так, що ліс поки що перебуває без належної охорони й цим користуються нечесні підприємці, ті, які нелегальною деревиною займаються в регіоні. Вони розуміють, що за це не буде відповідальності”.

Світлана Думська зазначила, що місцеві жителі привернули увагу до вирубки:

“З року в рік так, поки що ця проблема невирішена. Якщо громада буде згодна на такі дії, то треба юридично передати ці ліси держфонду. Ця проблема не зникне за день, але це буде початок того, що цей ліс лісівники будуть намагатися привести до належного стану. Там потрібно провести інвентаризацію, подивитися, наскільки знищений ліс, скільки завдано шкоди. Є площі, де взагалі потрібно проводити лісовідновлення, тобто абсолютно садити нові ліси”.

Вона зазначила, що самосів — неякісний ліс:

“Він не такий ресурсний і не зможе приносити економічну та екологічну користь. Приєднання цих територій до держлісу — один із варіантів. Можливо, громада бачить якісь інші рішення. Наприклад — створення своїх форм власності. Поки що ми бачимо, що ситуація невирішена і тому з нашого боку варіант — це передача до держлісфонду, тоді буде тривати робота, щоб відновити принаймні до якогось нормального стану ці насадження”.

Нещодавні інциденти

У Вараському районі Рівненської області поліцейські від початку тижня задокументували чотири факти незаконної вирубки лісу. Причетних до зрізання дерев зупиняють як правоохоронці, так і місцеві жителі.

Про це повідомили 10 листопада у пресслужбі поліції в Рівненській області.

Пресофіцерка поліції Юлія Дуднік розповіла:

“Загалом під час відпрацювання Вараського району цього тижня поліцейські спільно із нацгвардійцями та силовими структурами регіону вилучили вже майже 100 кубічних метрів лісоматеріалів, дев’ять транспортних засобів, які використовувалися у протиправній діяльності”.

Вона додала, що 9 листопада в лісовому масиві поблизу села Зелениця Володимирецької громади правоохоронці вилучили 64 кубічних метрів деревини:

“Поліцейські проводять необхідні слідчі дії щодо встановлення осіб, причетних до злочину, та визначення розміру шкоди, завданої незаконною порубкою”.

8 листопада правоохоронці задокументували три випадки незаконної вирубки. Зокрема, до поліції звернулися місцеві жителі, які заблокували транспорт, яким вивозили ліс, та повідомили, що у лісовому масиві між селами Довговоля та Зелениця незаконно вирубують ліс.

“Ліс вирізають щодня. Раніше вони через село їхали, а тепер по прямій через ліс. Серед білого дня вони возять ліс, ніяких чіпів не було. Вже проти них відкрили справу, у Володимирецькому лісництві вже стоїть два трактори з верхами, а ці далі їздять”, — розповів один із місцевих з Довговолі.

Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу карається штрафом від 17 000 до 25 500 тисяч гривень арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

https://www.rivnenews.com.ua/2023/11/18/na-rivnenshchyni-lisivnyky-khochut-pryiednaty-blyzko-10-tysiach-hektariv-lisu-do-derzhavnoho-lisovoho-fondu/

Loading