На росії почали активніше розчищати ліс від мертвих і пошкоджених дерев

Рослесінфорг |   13 жовтня 2023, 11:42

Рослесінфорг зафіксував збільшення заготівлі деревини в рамках озеленення та оздоровчих заходів у лісах Московської, Калінінградської, Оренбурзької, Самарської, Бєлгородської, Воронезької, Курської, Липецької, Орловської, Тамбовської, Тульської, Саратовської, Астраханської, Волгоградської та Ростовської областей, а також у Ненецькому та Чукотському автономних округах, Адигеї та Криму, Північній Осетії-Аланії, Чечні та Дагестані.

Розмір приросту варіюється від 5 кубометрів до 30 тисяч кубометрів. Ці регіони вважаються низьколісовими і всі ліси, розташовані на їх території, мають статус захисних, тобто не призначені для промислового використання.

Норми Лісового кодексу встановлюють заборону на заготівлю деревини в комерційних цілях у захисних лісах. Такі ділянки не можуть бути передані в оренду для здійснення господарської діяльності з вирубки дерев. Офіційно промислових лісів немає в багатьох регіонах середньої смуги росії, Крайньої Півночі, а також у всіх районах Південного і Північно-Кавказького федеральних округів. У 90% випадків це вторинні ліси, які були вирощені на місці вирубаних. Ці ліси призначені виключно для відпочинку та підтримки сприятливого навколишнього середовища. Працювати з бензопилою тут можна тільки в рамках державних і муніципальних контрактів або за договорами купівлі-продажу лісових насаджень.

Останнім часом намітилася тенденція, пов’язана з урбанізацією приміських територій, яка вимагає, в тому числі, будівництва доріг, часто проходять через землі державного лісового фонду. Для цього після отримання дозволу на розчищення будівельних майданчиків вирубують лісові насадження.

Крім того, лісозаготівля проводиться в рамках планових реабілітаційних заходів. Щоб зберегти ліс здоровим, потрібно видаляти старі дерева. Саме в захисних лісах, де відсутня комерційна рубка, зосереджена найбільша кількість ослаблених перезрілих лісів і аварійних дерев, які знаходяться в зоні ризику – в першу чергу, їм загрожують шкідники і пожежі. Пошкоджені дерева акуратно видаляють і знищують або мульчують, рідкі колоди використовують для потреб місцевого населення. Догляд за лісом передбачає також розчищення вирубок, вирубку чагарників і невеликих дерев поблизу високовольтних ліній електропередач, також проводиться вирубка дерев з метою благоустрою територій, розчищення територій під сільське господарство і т.д.

Тобто захисні ліси можна і потрібно використовувати для реалізації інфраструктурних проектів різного масштабу, починаючи від будівництва федеральних автомагістралей, нових залізниць і аеропортів і закінчуючи будівництвом каналізації і селевих потоків, створенням рекреаційної інфраструктури поблизу міст. Наслідки такої вирубки враховані в законі: на одне зрубане дерево буде висаджено одне нове дерево.

Наприклад, зростання лісозаготівель на Ямалі пов’язаний з розширенням видобутку і переробки нафти, природного газу і вугілля – це основна галузь промисловості в регіоні – три чверті працюючих жителів Ямалу зайняті видобутком нафти і газу. Для цих цілей було заготовлено 195 тисяч кубометрів деревини, яку переважно передали на опалення об’єктів соціальної інфраструктури та місцевих жителів області.

У Підмосков’ї в поточному році відновилися масові роботи з розчищення вирубок і лісових доріг для захисту лісів від пожеж, ліс позбавляється від мертвих і пошкоджених дерев – вивезено 69,3 тис. Ліси складають майже половину всієї Підмосков’я. Влада активно працює над створенням умов для прогулянок, приємного проведення часу в колі сім’ї та друзів для жителів області.Прес-реліз ґрунтується на матеріалах, наданих організацією. Інформаційне агентство AK&M не несе відповідальності за зміст прес-релізу, правові та інші наслідки його публікації.

У Росії почали активніше розчищати ліс від мертвих і пошкоджених дерев | AKM.RU

Loading