На Сумщині намагалися підпалити ліс?

«Сумські дебати» вже повідомляли, що вчора, 14 червня горів ліс в районі села Собичеве на Шосткинщині.

За наявними даними, одна з агрофірм взяла в оренду для обробки землю, яка поросла самосійними лісом. Найняли бригаду, щоб вона вирубала самопоновлюваний ліс, який виростав майже 20 років. Потім передбачалося розорати землю, пише shostka.info.

У вихідні дні саме в цьому лісі почалася пожежа. Була загроза загоряння всієї екосистеми, в тому числі сусіднього ділового лісу, який вирощує ДП «Шосткинський агролісгосп». Як повідомляє головний лісничий ДП «Шосткинський агролісгосп» Сергій Ходько, на місце виїжджали лісники підприємства, загоряння насаджень агролісгоспу не допустили.

Як розповів підприємець Володимир Турко, його фірма уклала договір з агрофірмою, яка орендує ці землі. Згідно з угодою, його бригада займалася розчищенням поля для аграріїв і заготівлею деревини та дров. Оплату за роботу забирали деревиною та дровами і самі реалізували.

«У суботу та неділю у нас були вихідні, бригада не працювала. Сьогодні я дізнався, що була пожежа, згоріла і частина заготовленої нами деревини … — розповідає Володимир Турко, підкреслюючи, що його працівники не причетні і не були зацікавлені в підпалі лісу, так як отримували за його заготівлю кошти».

Чи мав місце факт підпалу і хто до цього причетний — належить встановити правоохоронцям.

Примітно, що підпалювати ліс, тим більше в пожежонебезпечний період, суворо заборонено. У разі, якщо факт підпалу самопоновленого лісу буде доведений, правопорушникам доведеться понести серйозну відповідальність, яка передбачена чинним законодавством.

15:22 / 15 июня 2020