На Тернопільщині лісівники перекривають позапланові в’їзди до лісів

Поліщук Олеся


Державне підприємство «Чортківське лісове господарство» проводить профілактичні заходи, аби запобігти лісовим пожежам. Тут створюють мінералізовані смугита перекривають позапланові вїзди до лісових насаджень.

Про це повідомило ДП «Чортківське лісове господарство».

– Найефективнішим методом боротьби із стихією є створення мінералізованих смуг та проведення догляду за ними на протязі всього пожежонебезпечного періоду, – йдеться у повідомленні.

Мінералізована смуга – це ділянки лісової території, з яких грунтообробними механізмами видалені наземні горючі матеріали. Ширину смуги роблять удвічі більшу від можливої висоти полум’я низової пожежі. У разі виникнення лісових пожеж, мінералізовані смуги слугують бар’єром, який перешкоджає розповсюдженню лісової пожежі на велику територію, що в свою чергу дає можливість локалізувати її на початковій стадії.

– У Заліщицькому лісництві створено 1 км нових мінералізованих смуг та у БільчеЗолотецькому лісництві 2 км нових мінералізованих смуг, – поінформували лісівники.

Нагадаємо, розводити вогонь дозволяється лише у відведених, спеціально призначених для цього місцях. Приміром, на території рекреаційних пунктів. Як повідомляв «Терен» раніше,  за порушення вимог пожежної безпеки у лісі – штраф від 1530 грн до 4590 грн.

Фото з допису

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *