На Верховній Раді України питання про ліс 05.06.2020 – стенограма


ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТЕ

Зал засідань Верховної Ради України

05 червня 2020 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України РАЗУМКОВ Д.О.

***

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Арешонков Володимир Юрійович.

10:52:40

АРЕШОНКОВ В.Ю.

Перше питання  до міністра внутрішній справ.

Арсене Борисовичу, навіть не питання, а прохання. Зрозуміло, що проблема, в тому числі, низького рівня і низької кваліфікації окремих працівників Національної поліції, слідчих, експертів, в тому числі тому що скорочується процес підготовки фахівців. Я вас закликаю не допустити скорочення навчальних програм. Неможливо по закликах окремих там країн сусідніх, де проводились реформи… програма “постріл”, давайте ще за тиждень будемо готували слідчих та інших. Цього не можна допустити.

І питання до Прем’єр-міністра. Скажіть, останні пожежі лісові на Житомирщині, в інших областях, весь комплекс заходів, який необхідно провести, щоб не допустити знову цих пожеж, тому що скоро тепла погода, знову спекотна погода і, будь ласка, весь комплекс заходів, який потрібно…

10:53:54

АВАКОВ А.Б.

Я зараз відповім вам щодо позиції підготовки слідчих. Наша позиція полягає в тому, що слідчий повинен мати підготовку мінімум 4 роки у відповідному спеціалізованому виші.

А щодо патрульної поліції – підготовка на рівні 6 місяців стартова, а потім спеціальна. Отака наша позиція. Тому я вас почув.

Дякую.

10:54:17

ШМИГАЛЬ Д.А.

Стосовно другої частини. Держлісагентство проводить весь комплекс заходів, який передбачається для запобігання пожежам в лісах, в тому числі на Житомирщині. Зараз увага особлива після тих пожеж, які там були.

***

ГОЛОВУЮЧИЙ. Наливайченко Валентин Олександрович.

10:57:29

НАЛИВАЙЧЕНКО В.О.

Прошу Пузійчуку. Пузійчуку Андрію.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пузійчуку Андрію включіть, будь ласка.

10:57:34

ПУЗІЙЧУК А.В.

Пузійчук Андрію, фракція “Батьківщина”, Житомирщина. Пане Прем’єр-міністр, послухайте мене. Ви знаєте, після вас залишиться не тільки розвалена і знищена економіка, а після вас залишиться випалена Україна. І випалена вона буде не в переносному, а в прямому смислі. Про це свідчать ті пожежі, які були на Житомирщині.

Я відповім, що робите ви і підпорядковані вам органи: ви нагороджуєте  злочинців за підпали в Житомирщині. Вчора голова Агентства лісових ресурсів нагородив начальника управління Житомирської області. За що нагородили? За випалену Україну? За спалені ліси? За те, що згорів рослинний і тваринний світ? З яких пір в Україні почали нагороджувати за випалену Україну? Де ваші звернення до Генеральної прокуратури стосовно розслідування цих…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Денис Анатолійович.

10:58:55

ШМИГАЛЬ Д.А.

Стосовно пожеж і в Чорнобильській зоні, і в житомирських лісах. Порушені відповідні кримінальні провадження, кримінальні справи, які розслідуються. І ви ж знаєте, що прийнято відповідне, ви ж самі приймали, законодавство про посилення відповідальності за відповідні підпали і спалення лісів. Вся робота по… (Шум у залі) Вся робота по погашенню пожеж була здійснена героїчно працівниками служби ДСНС. Можу передати слово Арсену Борисовичу, щоб  він підтвердив ще раз по тих кримінальних справах, які порушені зараз стосовно пожер в житомирських лісах. (Шум у залі)

Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте не перебивати один одного. Андрій Вікторович, вас не перебивав ні Прем’єр, ні я, ні хтось з колег. (Шум у залі) Ні, я розумію. Але давайте поводити себе так, щоб ми один одного чули. (Шум у залі)

А де в Регламенті, Андрій Вікторович, а де в Регламенті написано, що навіть народний депутат може перебивати когось?

Салійчук Олександр.

Це не була репліка, нічого поганого в вашу сторону не сказав.

Салійчук Олександр В’ячеславович.

https://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7450.html