На Волині негода знищила майже 5 тисяч гектарів лісу (ФОТО)

28 Серпня 2023 | 16:46

На Камінь-Каширщині лісівники та громада спільно долатимуть наслідки негоди, яка пронеслася регіоном цього місяця.

Про це інформує Поліський лісовий офіс, – пише ВолиньUA

У лісогосподарських філіях Волині та Рівненщини вже провели необхідні обстеження. Готують документи для проведення санітарних заходів.

Загалом постраждало 5,6 тис. га лісу. Найбільше – на Камінь-Каширщині – 4,8 тис. га.

Окрім того, через сильний вітер зазнали збитків і в громадах. Людям необхідний ресурс для відновлення пошкоджених домівок та інших господарських споруд.

Найбільше постраждали насадження сосни. Подекуди дерева поламані, як сірники. Є і такі, які вітер виривав із корінням.

Наразі місцевим не рекомендують іти до пошкодженого вітроломом лісу, оскільки навіть зовні здається вцілілі дерева є небезпечними. Серед знищених вітровалами – як зрілі, так і молоді насадження.

«Бурелом охопив 6 лісництв. Ушкодження різної інтенсивності. У цих місцях подекуди потрібно буде провести суцільні санітарні заходи та подальшому – відновити ділянки. Зараз триває процес отримання необхідних дозволів для проведення робіт», – розповідає начальник відділу лісового та мисливського господарства філії «Камінь-Каширське лісове господарство» Василь Бігун.

Місцеві мешканці також працюють зараз над оформленням відповідних документів про руйнування будівель та звертаються до громади по допомогу. В тому числі – необхідними лісоматеріалами.

«З боку лісівників ми завжди мали розуміння і підтримку. І в цьому випадку будемо шукати можливості. Тож усім постраждалим радимо звертатися із відповідними клопотаннями», – розповідає в.о. старости Клітицького старостинського округу на Камінь-Каширщині Тамара Мавдіюк.

https://volynua.com/posts/na-volini-negoda-znischila-mayzhe-5-tisyach-gektariv-lisu-foto

Loading