На Волині правоохоронці борються з вирубуванням цінних дубів

Масштабну спецоперацію через незаконне вирубування дерев провели на Волині правоохоронці. Обшукали помешкання дванадцятьох жителів селища Цумань. Ми вже розповідали про зухвалих крадіїв, які вирізують цінні дуби. А коли їх на місці злочину застають лісівники – просто палять свої автівки разом з краденою деревиною. Більше про це – розкаже Сніжана Сидорук. 

Силовики нагрянули з обшуками до місцевих жителів в Цумань, через незаконне вирубування лісу.

На нелегальних пилорамах знайшли свіжоспилені колоди й перероблену деревину. Все без документів і чіпів електронного обліку.

Юрій Крошко, начальник головного управління Нацполіції у Волинській області:

Було вилучено холодну, вогнепальну зброю, засоби зв’язку, яку використовували зловмисники під час своїх злочинів, які допомагали їм оперативно зв’язуватися між собою, засоби стеження.

Це ті зловмисники, яких ще на початку травня на гарячому впіймали лісівники в заповіднику Цуманська пуща. Однак їм вдалося втекти. А щоб замести сліди злочину, спалили свою автівку. За тиждень – згоріло дві машини.

Хоч палій і в балаклаві, але його впізнали. А через місяць затримали. Щоправда, увесь цей час сім’ї майстра лісу, який виявив крадіжку дуба, погрожували.

Ярослав Ковальчук, майстер лісу Цуманського лісництва:

Моїй дочці доганяли, обганяли тормозили блокували машин. Також відрізали шлакбаум підвозили підкидали під будинок.

Їдемо на місце нещодавньої порубки. З десяток пеньків. Усі – дуби.

Володимир Левосюк, головний лісничий Цуманського лісгоспу:

В Цуманському регіоні діє така групіровка, яка має понад 20 чоловік. Вони постійно один одного підтримують ті самі фішкарі. Вони, до речі, залучають неповнолітніх дітей. Це легкі заробітки. Це не треба нічого робити: ніч не поспав – заробив грубо говоря, тисячу євро.

За один куб дубу на чорному ринку дають до п’ятисот євро. Отож кілька дерев з Цуманської пущі коштують більше, ніж спалені авто, розказують лісівники.

Юрій Ребар, директор ДП “Цуманське лісове господарство”:

Крадіжки дуба минулого року порядка 70 випадків було. В цьому році вже 21 випадок здійснено незаконної порубки дерев. Загальна сума збитків вже за цей рік порядка 450 тисяч гривень вже за цей рік.

За крадіжку лісу злодіям загрожує до семи років за ґратами. Лісівники сподіваються, що після спецоперації силовиків – хоча б кількох усе ж таки покарають. Інакше, кажуть – знищувати цінні дерева на Волині будуть ще більш зухвало.

28 мая 2020 12:45 по материалам: Подробности-ТВ 

https://podrobnosti.ua/2352906-na-volin-pravoohoronts-borjutsja-z-virubuvannjam-tsnnih-dubv.html