На Волині знайшли три ділянки пралісу і взяли його під охорону

19.02.2021, 22:27

Волинь стала третьою областю, де праліси взяли під охорону. Фото Газета Полісся.

Обласна рада оголосила об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення пралісові пам’ятки природи, які знаходяться в районі села Карасин, що в Прилісненській територіальній громаді Камінь-Каширського району 

 Йдеться про пам’ятки «Охничівські природні ліси», «Кременецькі природні ліси» та «Загорілівські природні ліси», які було передано під охорону Маневицького лісового господарства. Цим лісам понад 140 років і вони утворюють унікальний природний ландшафт, пише газета «Полісся».

Цікаво, що станом на 2020 рік в Україні налічувалося тільки 4 пралісові пам’ятки природи у Львівській області і 3 – у Закарпатській.

Поняття пралісова пам’ятка природи з’явилося в українському законодавстві у 2017 році на позначення лісу, який не зазнав жодних змін під впливом людини.

Праліс – це окрема ділянка лісового масиву, яка характеризується рядом унікальних біологічних рис. Тут забороняються всі види рубок, у тому числі санітарні, рубки формування і оздоровлення лісів та видалення захаращеності, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби і проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та транспортних засобів оперативних і спеціальних служб).

Читайте також
За бурштинові землі платять мільйони.

Цікаво, що станом на 2020 рік в Україні налічувалося тільки 4 пралісові пам’ятки природи у Львівській області і 3 – у Закарпатській.

Іванна ВЕЛИЧКО.
Джерело: Газета «Полісся»

https://www.volyn.com.ua/news/175518-na-volyni-znaishly-try-dilianky-pralisu-i-vzialy-ioho-pid-okhoronu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *