На засіданні колегії Держлісагентства – Віктор СМАЛЬ

Виступив на засіданні розширеної колегії Державне агентство лісових ресурсів України, що пройшла у форматі відеоконференції на платформі Zoom.

👉 Головна тема доповіді – використання геоінформаційних технологій у веденні лісового господарювання. У виступі, що був адресований керівникам обласних управлінь, йшлося про необхідність використання сучасних методів ведення лісового господарювання, зокрема, відведень насаджень у рубки.

🌳 Ті лісгоспи, які вже користуються “Геопорталом” https://forestry.org.ua/ (розробка УкрНДІЛГА), не можуть собі уявити ведення господарювання старими методами.

🌳 Синхронне використання цього інструменту по всій території України дозволить актуалізувати карту із активними ділянками і прив’язаними до них лісорубними квитками. Водночас це дасть громадськості можливість контролювати рубки. Виникли сумніви – перейшли на сайт і дізналися, чи має право відбуватися рубка на цій території.

🌳 Окрім цього при використанні “Геопорталу” при відведенні лісосік:

  • ✅ звільняється часовий ресурс працівників, які були задіяні на бусольній зйомці: замість традиційних п’яти потрібен лише один фахівець із GPS-обладнанням;
  • ✅ таксаційні показники насаджень автоматично інтегруються до робочих електронних карт працівників галузі;
  • ✅ автоматизується процес створення документації.

Victor Smal