На Землі зникли 7% гірських лісів початку століття

ЄВГЕНІЯ ІВАНОВА

21 БЕРЕЗНЯ 2023, 06:10

Гірські ліси перебувають під загрозою, що зростає

Вчені встановили, що за останні два десятиліття в усьому світі було втрачено 78 мільйонів гектарів гірських лісів – це понад 7%. Згубними факторами є лісозаготівля, розширення сільського господарства та лісові пожежі.

Дослідження було опубліковане у журналі One Earth, передає The Guardian.

Зазначається, що гори є домом для більш ніж 85% птахів, ссавців та земноводних у світі. Колись гірські середовища були захищенішими, ніж рівнинні, оскільки через специфічний рельєф люди мали до них менше доступу. Нині ж гірські ліси знаходяться під загрозою, що росте, оскільки люди освоюють важкодоступні райони планети.

Дослідники під керівництвом вчених з Університету Лідса у Великій Британії та Південного науково-технічного університету в Китаї відстежували зміни у лісах з 2001 по 2018 рік. Вчені документували збільшення та зменшення деревного покриву, а також вивчали можливий вплив на біорізноманіття.

“Ми виявили, що 78 млн га гірських лісів було втрачено протягом 2001-2018 років, і щорічні втрати значно прискорилися. Причому нещодавні втрати у 2,7 раза більші, ніж на початку століття”, – йдеться у дослідженні.

Так, лісозаготівля спричиняє 42% втрат гірських лісів, лісові пожежі – 29%, підсічно-вогневе землеробство – 15%, а напівпостійне чи постійне сільське господарство – 10% втрат.

Найбільше від втрати гірських лісів постраждали Азія, Південна Америка, Африка, Європа та Австралія. Значну частину втрат північ від Азії було завдано лісовими пожежами, зокрема у Росії.

Читайте також:

https://vesti.ua/uk/mir-uk/na-zemli-znikli-7-girskih-lisiv-pochatku-stolittya

Loading