На Журавлівці загинув ліс: у чому причина


На Журавлівці масово усихають сосни. Як з’ясували біологи, причина – у кореневій губці, яка вразила 90% дерев.

Про це повідомив викладач кафедри ботаніки Харківського національного педагогічного університету імені Сковороди Юрій Бенгус, передає “Суспільне”.

За словами вченого, перші дерева були вражені цим грибом ще 20 років тому. Масово всихати сосни почали рік тому.

На Журавлівці загинув ліс: у чому причина. Фото: Суспільне

Коренева губка – патогенний гриб, який вражає хвойні та листяні дерева. Зараження відбувається через спори або спільну кореневу систему. Гриб роз’їдає коріння сосни за п’ять років, каже біолог.

“Спори її літають у повітрі всюди. І там, де монокультура сосни, то рано чи пізно вона з’являється. І там, де є певні пошкодження. Певною мірою цьому сприяє витоптування, інші пошкодження ґрунту”, — пояснює Бенгус.

На Журавлівці загинув ліс: у чому причина. Фото: Суспільне

На думку фахівців КП “Харківзеленбуд”, дерева гинуть не лише від кореневої губки. Поруч – жвава траса, де великий потік машин та вихлопні гази. На підприємстві вважають, що дерева на площі 14,5 га треба практично повністю вирубати, а на їхнє місце – поступово висадити молоді сосни.

Сьогодні на Журавлівці вже прибирають хворі дерева та висаджують замість них саджанці сосен. Як повідомив представник КП “Харківзеленбуд” Олексій Комяков, озеленювачі висадили тут навесні висадили однорічну сосну та ще 19,5 тисяч дерев. За місяць у лісі планують посадити ще 500 саджанців сосни.

На Журавлівці загинув ліс: у чому причина. Фото: Суспільне

Біолог Юрій Бенгус вважає, що зупинити поширення кореневої губки може висаджувати інші культури дерев. За його словами, губка не переходить від сосни на інші рослини. Найкращим рішенням, за його словами, будуть дуби.

https://kh.vgorode.ua/ukr/news/sobytyia/a1249635-na-zhuravlivtsi-zahinuv-lis-u-chomu-prichina

Loading