На Житомирщині інформацію про лісові пожежі тепер можна отримати за 30 хвилин

Олена Слободенюк·7 квітня, 19:24

У Житомирській області тепер інформацію про початок лісової пожежі можна отримати за 30 хвилин, а не 8 годин, як раніше. Це стало можливо завдяки новій програмі національного центру управління і випробування космічних спостережень, яка дозволяє швидко надсилати інформацію про місце загоряння.

Про це Суспільному розповів представник регіонального інноваційно-космічного кластеру “Полісся” Віталій Гуреля. За його словами, науковці кластеру розробили дорожню карту протидії лісовим пожежам.

“Коли ми оцінили всі заходи протипожежної безпеки в лісах, – каже Віталій Гуреля, – великим недоліком є те, що відсутня ефективна мережа протипожежних розривів, бар’єрів. Наші пропозиції – залучати самим лісівниками і пожежними станціями квадрокоптери, дрони, визначити відповідальність лісових станцій, розміщувати ємності із запасом води, які можна закопувати, вони не будуть промерзати і ті, хто будуть гасити пожежі, можуть на ці ємності з водою розраховувати”.

Суспільне Житомир

На Житомирщині інформацію про лісові пожежі тепер можна отримати за 30 хвилинСуспільне Житомир

Представники космічного агентства зменшили час на обробку космічних сигналів з 8 годин до 30 хвилин завдяки антенам, які розташовані на території України. Одна з таких встановлена у Поліському національному університеті.

Представник центру управління і випробування космічних спостережень Сергій Мамрай говорить, що їх підрозділ отримує та обробляє дані дистанційного зондування Землі. У тому числі спостерігають за пожежами в лісах і на полях.

“Ми можемо обробляти знімки отриманні від супутників, з якими працює державне космічне агентство України, і повідомляти Держслужбу з надзвичайних ситуацій про небезпечні явища. Ця система інноваційна, вона дуже оперативна. Вже розпочалася весна, люди починають палити траву і у Житомирській області вже були такі повідомлення”, – розповів Сергій Мамрай.

На Житомирщині інформацію про лісові пожежі тепер можна отримати за 30 хвилинСуспільне Житомир

На Житомирщині інформацію про лісові пожежі тепер можна отримати за 30 хвилинСуспільне Житомир

У лісових господарствах є системи оповіщення про пожежі, але вони не адаптовані до сучасних потреб, каже представник лісового господарства та екології Поліського університету Анатолій Вишневський.

“Потрібно збільшувати кількість систем телевізійного моніторингу лісів, а також поєднувати ці системи із інтегрованою системою захисту лісу на базі космічних технологій, які розробляють в Поліському національному університеті”, – каже Вишневський.

За словами Віталія Гурелі, Житомирська та Одеська області першими увійдуть в систему космічного оповіщення.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Сергій Кобилянський

https://suspilne.media/120424-u-zitomiri-na-zaversenna-remontu-onkodispanseru-vitratat-ponad-40-miljoniv-griven/