На Знам’янщині лісівники попереджають про небезпеку спалювання трави на присадибних ділянках

22.08.2020. – 16:02.

Неймовірна спека та посуха гуляє Знам’янщиною впродовж кількох тижнів. Такий температурний режим завжди є супутником вогню.

Із настанням таких жарких і посушливих днів природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Зараз літня буйна трава швидко висихає і легко загорається від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб, а землевласники всупереч діючому законодавству спалюють стерню. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарський угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

В переддень вихідних і святкових днів у багатьох мешканців міста заплановано відпочинок на природі, біля водойм і в лісових масивах. Звичайно ж, без засмажених шашликів відпочинок – не відпочинок. Тож, лісова охорона Чорноліського лісгоспу закликає відпочивальників бути обережними у поводженні з вогнем та пильнувати вогнище аж до повного його затухання. Перед розведенням вогнища, обов’язково облаштуйте місце для нього: розчистіть від гілля та листя, обкопайте невеличким рівчачком, заздалегідь подбайте про запас води, щоб потушити вже непотрібне вам вогнище. Не бійтесь зробити зауваження тим, хто відпочиває поруч та не дотримується правил поведінки з вогнем, адже недопущення лісової пожежі – це справа спільна.

Протягом всіх вихідних і святкових днів лісова охорона Чорноліського лісгоспу буде проводити патрулювання лісових масивів та місць відпочинку, прилеглих до лісу та нагадує, що порушення пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність та сильно «б’є по кишенях» правопорушників, адже суми підвищених штрафів узаконені і діють ще з весни:
– порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 1530 до 15,3 тис. грн

– знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем – від 4590 до 18360 грн

– самовільне випалювання рослинності або її залишків – від 3060 до 21420 грн

– самовільне випалювання рослинності в ПЗФ – від 6120 до 30600 грн

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

– забруднення атмосферного повітря – від 30600 до 61200 грн

– знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – від 91800 до 153000 грн.

Окрім цих штрафів правопорушник повинен буде сплати ще й шкоду, яку він заподіяв лісу. Наприклад, за кожне спалене дерево діаметром 30 см – майже 6 тис. гривень.

Шановні громадяни!
Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Не кидайте непогашені сірники або цигарки. Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра. Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою. Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара. Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером “101”. Будемо відповідальними за збереження довкілля. Спільними зусиллями збережімо природу!

https://chernoles.com