Найвищий рівень боєготовності – волинські лісівники

Микола ЯВОРСЬКИЙ,
Газета “Природа і суспільство”

Офіцери ДСНС вивчали як волинські лісівники протидіють лісовим пожежам.

– Це не була перевірка, скоріше – обмін досвідом. Бо гості такого рангу – зокрема, керівники і вищі офіцери профільних департаментів центрального апарату Держслужби з надзвичайних ситуацій України у званнях полковників, працювали у нас чи не вперше, – зазначив начальник сектору охорони та захисту лісу Волинського ОУЛМГ Володимир Левосюк. – Делегація рятувальників відвідала наші лісгоспи: Камінь-Каширський, Городоцький, Любешівський, Маневицький, Ковельський та Любомльський. Там гості детально ознайомилися з організацією нашої роботи з охорони й захисту лісових угідь від пожеж. Від теорії до практики.

До речі, хочу зазначити, що було спеціально обрано не лише лісгоспи з хвойними легкозаймистими лісами, а й угіддя з листяними породами як-от у Володимирі-Волинському. На кожному нашому підприємстві було оглянуто спеціальну техніку, перевірено лісопожежні станції, пожежні водойми, рівень оснащеності персоналу пожежної та державної лісової охорони – від спеціального одягу, взуття, хлопавок та ранцевих вогнегасників до професійних пожежних брандспойтів та автомобілів.

І, чесно скажу, що рятувальники були приємно вражені нашим рівнем боєготовності. Особливо офіцерів вразила наша триступенева система відеонагляду та реагування на ймовірні лісові пожежі. Система, що робить від кожної спостережної вежі, звідки вся інформація стікається спершу до чергової служби кожного лісгоспу, а звідти – до відповідного центру управління. Тож високі гості пообіцяли детально розповісти про наші «ноу-хау» серед колег. Аби у нас теж переймали досвід.

Володимир Левосюк зазначає – незважаючи на час війни та економічні труднощі, волинські лісівники впевнено підтримують боєготовність із протидії лісовим пожежам на високому рівні.

– Начальник управління Олександр Кватирко тримає це питання на своєму особистому контролі. Саме тому у нас постійно проорюються нові та прогортаються старі мінералізовані захисні смуги в наших лісах. Є позитив й у технічному оснащенні. Автопарк пожежної техніки Волині продовжує поповнюватись. Наприкінці минулого року працівники ДП «Маневицьке ЛГ» придбали «Урал» із ємністю цистерни у вісім «кубів» води. Вже у цьому році аналогічну машину придбали й городоцькі лісівники. А їхні колеги з Володимир-Волинського та Любомльського державних лісогосподарських підприємств по одній одиниці пожежних «ЗІЛ-131».

В цілому, ситуація у наших лісах контрольована, незважаючи на високий рівень пожежної небезпеки через спекотне літо. Не останню роль у цьому відіграє тимчасова заборона цивільному населенню відвідувати ліси на період воєнного стану. Нещодавно обласна військова адміністрація продовжила цю заборону. Тож ми закликаємо мешканців та гостей області неухильно дотримуватись згаданих правил. А в разі необхідності можете відвідати наші рекреаційні пункти та бази відпочинку.

ДОВІДКОВО

– У 2022 р. у лісових масивах державних лісогосподарських підприємств області створено 4,5 тис. км та проведено догляд за 8 тис. км мінералізованих смуг, перекрито 1,1 тис. позапланових доріг, встановлено 1,1 тис. об’єктів наглядної агітації. Організовано проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах. Зокрема – у ЗМІ.

Для забезпечення гасіння пожеж у лісових масивах Волинської області облаштовано та утримується 552 водойми, із них обладнані пірсами – 553.

У лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ функціонує триступеневий моніторинг-контроль із використанням телевізійних систем спостереження (лісництво–лісгосп–ОУЛМГ). Для забезпечення моніторингу є 56 спостережних веж, при цьому встановлено 49 телевізійних камер відеоспостереження. На маршрутах патрулювання задіяні 134 мотоцикли, 136 патрульних автомобілів. Створено 23 лісові пожежні станції, які повністю укомплектовані необхідним інвентарем.

Разом із тим, зазначено у висновку робочої групи, невирішеним залишається питання протипожежного контролю за лісовими масивами, що не входять до держлісфонду.

Самозалісених земель на Волині – 5150 гектарів. Вони не лише найчастіше страждають від вогню, а й несуть ризик для державних лісів, адже межують із ними. Тож у висновках фахівців є рекомендація головам територіальних громад розглянути питання передачі таких масивів під контроль держави.

https://ekoinform.com.ua/?p=15833