Нам довелось обстежувати згорілі лісові насадження, які переважно пошкоджені верховою пожежею

Зараз дуже активно проводяться заходи в рамках лісокультурної кампанії з відновлення лісових екосистем. Ця дія актуальна по всій Україні, особливо в насадженнях, які постраждали від лісових пожеж. До лісовідновлення залучаються всі небайдужі громадяни.

Дещо у фото наслідків лісової пожежі, яка у жовтні минулого року знищила менш ніж за годину 745га природно-заповідного фонду Бобрівського лісництва ДП “Сєвєродонецьке ЛМГ” на Луганщині.

Дуже сумна місія дісталася нашій сьогоднішній комісії – нам довелось обстежувати згорілі лісові насадження, які переважно пошкоджені верховою пожежею. Сьогодні до складу комісії входили представник служби лісозахисту, представник обласного управління лісового та мисливського господарства, представник Сєвєродонецької війського-цивільної адміністрації, спеціалісти з екологічних питань Луганської облдержадміністрації, представник органу самоврядування, науковці, представники лісокористувача.

Спочатку лісничий Бобрівського лісництва Дмитро Демченко провів нас до жахливих ділянок – пустий чорний ліс, обгорілі стовбури, верхівки, пні, лісова підстилка.

І все ж таки зараз на дворі квітень – час відновлення, розквіту нового життя. Спочатку ми побачили маленькі галявинки із зеленою травичкою, потім – блакитні ділянки із пролісками. Живі дерева вільхи та берези стоять немов перлини серед мертвого лісу, співають птахи…. Природа також відновлюється не тільки після зими, а й після стихії. В деяких ділянках ми бачили вихід грунтових вод на поверхню і впевнені, що це сприятиме природному поновленню лісу.

Закінчили ми нашу роботу сповнені оптимізму, що ліс буде відновлюватися, може це буде відбуватися дуже уповільнено, але процес відновлення природним і штучним шляхом розпочато!