Нарада з Президентом: директор Столичного лісового офісу Віктор Сахнюк доповів про ключові напрямки роботи лісової галузі Житомирщини

❗️ Стисло про головне:

✔️«Зелена країна»: від початку реалізації екологічної програми Президента лісівники Житомирщини висадили 68,4 млн шт. сіянців на загальній площі 10 685 га, в тому числі у поточному році – 17,6 млн сіянців на площі майже 3 тис. га.

✔️Показники економічної діяльності: доходи від реалізації філій Столичного лісового офісу у Житомирській області у першому кварталі 2023 року зросли на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 33% зросли і відрахування податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

✔️Охорона лісів від самовільних рубок: протягом останніх трьох років самовільні рубки зменшилися у понад 5 разів.

✔️Охорона лісів від пожеж: впроваджено трьохступеневий рівень контролю за лісовими масивами, що забезпечує швидке виявлення та миттєве реагування на ліквідацію лісових пожеж.

✔️Безпечний відпочинок у лісі: лісівники Житомирщини облаштували 110 рекреаційних пунктів з місцями контрольованого розведення багаття, дитячими майданчиками та сучасними альтанками.

✔️Підтримка армії: за час повномасштабної війни на потреби Збройних Сил України лісівники передали допомоги на суму 166,8 млн грн.

З вірою у перемогу продовжуємо відновлювати ліси, забезпечувати економічний тил та підтримувати наших захисників!

https://t.me/forestsofukraine/494

***

Директор Столичного лісового офісу Віктор Сахнюк доповів Президентові України про ключові напрямки роботи лісової галузі Житомирщини

25.04 11:35   

 

Після реформування лісова галузь почала жити та працювати у нових умовах. Лісогосподарські підприємства об’єдналися у єдине ДП “Ліси України”. Діяльність філій ДП «Ліси України» на території Київщини та Житомирщини координує Столичний лісовий офіс. Лісогосподарська діяльність ведеться на площі понад 1,129 млн га.

Пріоритетним напрямком розвитку лісогосподарської галузі є забезпечення лісовідновлення. З метою озеленення країни та збільшення кількості лісів у 2021 році стартувала екологічна програма Президента «Зелена країна». Від початку її реалізації лісівники Житомирщини висадили 68,4 млн шт. сіянців на загальній площі 10 685 га, в тому числі у поточному році – 17,6 млн сіянців на площі майже 3 тис. га. Лісокультурна кампанія триває.

Важливою складовою у відновленні лісів є збір високоякісного насіння та вирощування садивного матеріалу з хорошими генетичними характеристиками. Вирощування сіянців із закритою кореневою системою дозволяє продовжити часовий проміжок садіння, а також сприяє кращому приживлюванню сіянців, адже у них зберігається цілісність кореневої системи, що не травмується при пересаджуванні в ґрунт. У минулому році в області побудовано надсучасний лісовий селекційно-насіннєвий центр із вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Потужності центру дозволяють висівати щорічно 5 млн шт. сіянців. Цього року вже висіяно понад 3 млн шт. сіянців.

Завдяки реформуванню лісової галузі філії Столичного лісового офісу у Житомирській області у першому кварталі 2023 року забезпечили зростання доходів від реалізації на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зросли і відрахування податків і зборів до бюджетів усіх рівнів: у першому кварталі 2023 року до державного та місцевих бюджетів сплачено на 33% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Боротьба з лісовими пожежами та вирубкою лісів – важливий напрямок роботи лісівників. Для забезпечення належної охорони лісів від самовільних рубок в області діють рейдові групи, до складу яких увійшли працівники правоохоронних органів та державної лісової охорони. Як результат, самовільні рубки протягом останніх трьох років зменшилися у понад 5 разів.

Для охорони лісів від пожеж впроваджено трьохступеневий рівень контролю за лісовими масивами (лісництво, філія, офіс). Наявні телевізійні системи спостереження охоплюють всю площу держлісфонду Житомирської області, що забезпечує швидке виявлення та миттєве реагування на ліквідацію лісових пожеж.

На період дії воєнного стану та у зв’язку із високим рівнем пожежної небезпеки діє заборона на відвідування лісів. У зв’язку з цим ми пропонуємо альтернативу і запрошуємо усіх бажаючих відвідувати пункти рекреації. Для цього у Житомирській області лісівники облаштували 110 рекреаційних пунктів з місцями контрольованого розведення багаття, дитячими майданчиками, сучасними альтанками. Із загальної кількості рекреаційних пунктів – 72 було збудовано лише за останні два роки.

Підтримка армії – в пріоритеті нашої діяльності. З перших днів війни лісівники докладають усіх зусиль для перемоги над країною-агресором. На сьогодні 518 працівників Столичного лісового офісу мобілізовані до Збройних Сил України та захищають державу. Всі інші лісівники, в тилу, працюють на економіку країни та допомагають подолати ворога. У філіях Столичного лісового офісу налагоджений постійний збір харчових продуктів, спецодягу, спецзасобів та інших важливих матеріалів, які передаються безпосередньо на передові позиції ЗСУ, що наближає нашу перемогу. За час повномасштабної війни на потреби Збройних Сил України лісівники передали допомоги на суму 166,8 млн грн, в тому числі: 81,7 тис. м3 лісоматеріалів, 168 одиниць техніки та 36,5 тис. л паливно-мастильних матеріалів.

З вірою у перемогу продовжуємо відновлювати ліси, забезпечувати економічний тил та підтримувати наших захисників!

RuporZT

http://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/184797-direktor-stolichnogo-lsovogo-ofsu-vktor-sahnyuk-dopovv-prezidentov-ukrayini-pro-klyuchov-napryamki-roboti-lsovoyi-galuz-zhitomirschini.html

Loading