Нацплан дій щодо збереження та відтворення зубра в Україні

Перші чудові новини 2023 року! Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Нацплан дій щодо збереження та відтворення зубра в Україні! ?

Нацплан був ініційований та розроблений експертами WWF-Україна спільно з Міністерством на основі матеріалів, зібраних науковцями Національної академії наук України.

❗ Цей документ – вагома умова для збереження та відтворення популяції зубра європейського в Україні. Адже сучасний стан популяції (близько 400 особин) свідчить про те, що надання охоронного статусу (1980) та включення зубра до Червоної книги України (1994, 2009, 2021 рр. видань) зі статусом “зниклий у природі” – є недостатніми для його збереження в регіонах, де його популяція була відновлена (реінтродукована). Натомість Нацплан передбачає комплексну організацію і здійснення заходів задля збереження, збільшення чисельності, активізації зусиль щодо створення нових субпопуляцій (стад) цього виду в Україні, а саме:

? створення координаційного центру зі збереження та відтворення зубра;

? проведення моніторингу популяцій зубра та наукових досліджень;

? налагодження міжнародної співпраці щодо збереження та відтворення зубра;

? підвищення обізнаності громадськості щодо цього виду;

? підготовку та впровадження законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення стану виду та інші заходи.

Зубр європейський – найбільша тварина Європи. В Україні вид поширений у Карпатах, лісостепу та на Поліссі. У 17-19 столітті через надмірний і неконтрольований промисел його існування опинилося під загрозою, а у більшості країн Європи його знищили повністю у дикій природі. Зубр європейський включений у Додаток ІІІ Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), цей вид входить до Червоного списку МСОП, Європейського червоного списку, а також є одним з ключових видів для класифікації територій, пропонованих Євросоюзом у рамках мережі NATURA 2000.

Дякуємо за співпрацю Руслан Стрільцю, Руслан Гречаник, Едуарду Арустамяну!

На фото: зубр на Поліссі, якого зафіксувала фотопастка

Loading